bijar
سایت در تاریخ دوشنبه, 22 مهر 1398به روز رسانی شد

حدود ۵۰ هزار پرونده ثبت اسناد و املاک ثبت شهرستان بیجار با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار برگ به صورت فایل دیجیتالی تبدیل شد تا آسان تر مورد استفاده قرار گیرند.

رئیس ثبت اسناد و املاک بیجار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد پرونده ثبتی توسط ۲۰ نیروی این اداره و به مدت بیش از ۶ ماه فعالیت به پرونده های دیجیتالی تبدیل شده است.

جعفر برزگر افزود: با توجه به اینکه گذشت زمان موجب روند پوسیدگی کاغذ می شود و همچنین احتمال آتش سوزی، وقوع حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله تاثیر مستقیم بر روی اسناد مهم مردم دارد، تبدیل پرونده های کاغذی به دیجیتالی امری اجتناب ناپذیر است.

وی یادآور شد: بسیاری از پرونده های موجود اداره ثبت اسناد و املاک بیجار مربوط به ابتدای تاسیس این اداره در سال ۱۳۱۳ است که با گذشت زمان پوسیدگی برگه های پرونده نیاز به ترمیم و ثبت مجدد برای ادامه ماندگاری داشتند که تهیه پرونده های دیجیتالی با فضای ذخیره سازی شهرستانی، استانی و کشوری و همچنین سرورهای قدرتمند می تواند از این گنجینه ارزشمند حفاظت و پاسداری کند.

برزگر با اشاره به مزیت های ثبت پرونده های به صورت دیجیتالی اضافه کرد: در روند اجرای طرح دیجیتالی شدن پرونده های ثبت اسناد و املاک، امنیت پرونده ها به علت عدم خروج از بایگانی بیشتر خواهد شد، سرعت دسترسی به اطلاعات پرونده افزایش چشمگیری یافته و اتلاف وقت ارباب رجوع به صفر می رسد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک بیجار گفت: در سال ۱۳۲۶ به علت آتش سوزی در مخزن بایگانی این اداره، تعداد کمی از پرونده های ثبت اسناد و املاک دچار حریق شده و برخی از بخش های آن سوخت که با توجه به اهمیت حفظ اطلاعات و اسناد، امروزه مشکلاتی برای برخی از صاحبان همراه داشته است.

وی تاکید کرد: آتش سوزی، سیل و زلزله از جمله بلایای طبیعی هستند که می تواند به تنهایی سوابق هویتی یک شهرستان و یا استان را نابود کند لذا بهترین راه حفظ و نگهداری از آن، ایجاد فایل های جدید بر پایه دیجیتال است.

برزگر با تشریح اینکه در گذشته سرقت اطلاعات و مدارک موجود در پروند توسط اشخاص ذی نفع وجود داشته است، اضافه کرد: جهت پیشگیری از سوء استفاده افراد و همچینین جلوگیری از ورود و خروج پرونده از مخزن بایگانی و پیشگیری از جابجایی برگه های پرونده های مشابه با یکدیگر، ایجاد پرونده های دیجیتالی تاثیر بسزایی در کاهش خطا و به صفر رسانده این عوامل دارد.

او افزود: بیش از ۲۰ نفر به صورت ۱۲ ساعت در روز وظیفه، اسکن، ترمیم صفحات و شماره زنی حدود ۵۰ هزار پرونده ثبت اسناد این شهرستان را بر عهده داشتند که این طرح به مدت ۶ ماه از ۱۷ اسفند ماه ۹۷ آغاز و اینک به پایان رسیده است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.


منبع خبر:خبرگزاری ایرنا

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود