public_html/bijaronline/mrtex/amozesh/icdl.php/hjh ][dfgj /irgg
لینکهای داغ
» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   3 اردیبهشت 1399, 08:06

امتیاز منفی 0 امتیاز مثبت       پرینت
  کد خبر:1395
 88بازدید
 0

اولین وقف سال ۹۹ در بیجار ثبت شد

[…]

حجت‌الاسلام عباس ایزدی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار اظهار داشت: واقف خیراندیش عبدالمجید کرمی یک واحد آپارتمان مسکونی در شهر بیجار را با نیت خیرات و مبرات در شهرستان بیجار وقف کرد.

وی با بیان اینکه ارزش این وقف جدید ۱۰۰ میلیون تومان است، افزود: وقف با نیت خیرات و مبرات بهترین نوع وقف است چرا که از محل عواید این نوع وقف می‌توان در تمامی زمینه‌های درمانی، اجتماعی و خیریه خدمات ارزشمندی به اقشار کم برخوردار ارائه داد.

حجت‌الاسلام ایزدی بیان کرد: سنت حسنه وقف دارای حیطه گسترده‌ای از نیات است تا جایی که اگر با توجه به شرایط و نیاز روز جامعه نیات واقفان به درستی هدایت شود عواید آن به بسیاری از نیازهای مشروع جامعه پاسخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در این راستا واقفان باید در وقف‌های خود به نیاز روز جامعه توجه داشته باشند، بیان کرد: نیاز امروز جامعه که وقف با نیت خیرات و مبرات و وقف‌های درمانی و علمی بوده که وجود موقوفاتی با این انگیزه می‌تواند راهگشای حل مشکلات جامعه باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار با بیان اینکه اوقاف همیشه با مردم بوده است، اعلام کرد: نعمات وقف همیشه به سمت مردم رفته و سرمایه آن نیز توسط مردم تأمین شده است و هیچ‌گاه نمی‎توان وقف را از مردم جدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات انسان مؤمن تخصیص دادن قسمتی از مالش برای نیازمندان است، یادآور شد: یکی از بهترین نوع تخصیص مال، وقف است که انسان قسمتی از مال را در جهت رفع مشکل اجتماع و نیازمندان وقف می‌کند که دائماً صرف آن شود.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  اخبار بیجار بیجار معنی بیجار شهرستان بیجار معرفی بیجار بیجار گروس بیجارآنلاین بیجارسیتی وقف در بیجار اوقاف بیجار
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1395
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود