آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   15 اسفند 1397, 10:36

امتیاز منفی 0 امتیاز مثبت       پرینت
  کد خبر:679
 1526بازدید
 0

توزیع ۷۵۰۰ اصله نهال در هفته منابع طبیعی در بیجار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار گفت: در هفته منابع طبیعی، ۷۵۰۰ اصله نهال با ۶ نوع توزیع در بیجار توزیع می شود .

[…]

قدیر آریان امروز (دوشنبه ، ۱۳ اسفند)  در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بیجار، با اشاره به اینکه ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه هر ساله به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است، اظهار کرد: اهداف مورد نظر این هفته، در ۴ محور شامل، ارتقا فرهنگ منابع طبیعی در میان مردم و مسئولین، ایجاد تفاهم عمومی نسبت به اهمیت و ضرورت حفاظت از احیاء توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی، آشنایی عموم مردم با اهداف، دیدگاه ها سیاست ها و ماموریت های سازمان و جلب مشارکت مردم، مسئولین و بنگاه های اقتصادی در حفظ و احیاء منابع طبیعی کشور است .

وی اعلام کرد: ۲۰۲ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی، با مساحت ۲۷۰ هکتار از ابتدای سال ۹۷ تا کنون به مراجع قضایی ارجاع داده شده است .

آریان همچنین خبر داد: ۲۶۰ فقره پرونده اراضی ملی با مساحتی بالغ بر ۴۱۵ هکتار رفع تصرف شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار، با ذکر اینکه گشت حفاظت در اکثر روستاهای تابعه شهرستان حضور فعال دارد، ادامه داد: در همین زمینه از ۴۵ مورد قبل از تخریب و تصرف توسط افراد سودجو جلوگیری شده است.
وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال تا کنون ۲۷۵ مورد گزارشات مردمی داشته ایم، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۱۵ مورد گزارشات صحیح بوده و منجر به تشکیل پرونده شده است .
قدیر آریان، با اشاره به اینکه از صندوق توسعه ملی پروژه "کنتر فارو" اجرا شده است اظهار کرد: اجرای این پروژه با هدف تغذیه سفره های زیرزمینی بوده است که در این راستا تا کنون ۵۰ هکتار در روستای خرم آباد تغذیه شده است .
وی ادامه داد: در سال ۹۷ همزمان با بذرکاری، ۱۰۰ هکتار کپه کاری انجام شده است و ۴۵ هکتار تبدیل دیم زارهای کم بازده به اراضی ملی در روستاهای خرم آباد و ندری انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار، با اشاره به اینکه مهم ترین استعدادیابی زمین های واگذار شده ۲ مورد بوده است تصریح کرد: در روستای امیرآباد ۵۰ هکتار زمین جهت ساخت کارخانه پتروشیمی استعداد یابی و واگذار شده است و در روستای زاغه فولاد ۱۴۰ هکتار زمین برای ساخت کارخانه فولاد کردستان استعدادیابی و واگذار شده است.
وی در پایان با بیان اینکه هر ساله در هفته منابع طبیعی نهال توزیع می شود، یادآور شد: امسال ۷۵۰۰ اصله نهال در ۶ نوع توزیع می شود که شامل نهال های زبان گنجشک، اقاقیا، سرو نقره ای، سرو خمره ای، ارغوان و کاج است .


منبع خبر:  خبرگزاری ایسنا
برچسب ها :  منابع طبیعی بیجار شهرستان بیجار روستاهای بیجار بیجار گروس اراضی بیجار آبخیزداری بیجار استعدادیابی
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=679
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود