آخرین خبرها

  کد خبر:1051
 1577بازدید
 0

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی: نمره دولتمردان استان کردستان در بحث فولاد مردود است / شخص استاندار همتی برای تعیین تکلیف فولاد بیجار ندارد!

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه خود مجموعه استانداری و خود شخص استاندار برای حل و فصل پروژه احیای آهن اسفنجی همتی ندارند که این پروژه برای همیشه تعیین تکلیف شود.

[…]

احداث پروژه آهن اسفنجی 800 هزار تنی در شهرستان بیجار جمله نام آشنائی است که یکسال بر سر زبان مردم دیار گروس و استان کردستان افتاده است. 

پروژه ای که تا کنون فقط در حد اسم باقی مانده و با توجه به نظر کارشناسان در بازدیدهای قبلی احداث آن همچنان در هاله ای از ابهام به سر می برد. 

حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در این راستا در گفت و گو با خبرنگار بیجار بام ایران اظهار داشت: دو موضوع احداث کارخانه فولاد در قروه و بیجار و دوم اینکه در شهرستان بیجار در چه نقطه ای کلنگ زنی شود موجب ضرر و زیان برای استان و شهرستان شد.

 

وی افزود: دوگانگی در محل احداث بهانه ای دست دولت و سرمایه گذار داد که موجب عقب افتادگی کار شد و بهانه سرمایه گذار هم این است که خودتان در داخل استان و شهرستان اختلاف دارید ما چگونه کار کنیم؟

 

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به آخرین دیدار خود در تیر ماه با سرمایه گذاران شرکت ایمیدرو اشاره کرد و بیان داشت: در بحث مشاوره تغییراتی اعمال شده بود که قائم مقام وزیر صمت خواسته بوده که مشاور در اولین فرصت نتیجه مشاوره اخیر را انعکاس دهد .

 

کریمی گفت: بعد از درخواست قائم مقام وزیر ، وزیر صمت دستور داده که به جای احیای آهن اسفنجی 800 هزار تنی ، آهن اسفنجی یک میلیون 600 هزار تنی در بیجار اجرا شود که مقداری از آن در شهرستان قروه احداث شود.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی به اظهار مخالفت خود با نظر وزیر اشاره کرد و گفت: این نظر بر خلاف کلنگ زنی دو آهن اسفنجی 800 هزار تنی در قروه و بیجار است و قول دادن برای حل مشکل جلسه ای با حضور استاندار ، بنده و نماینده مردم قروه برگزار شود.

 

تعیین تکلیف پروژه فولاد بر عهده نماینده عالی دولت در استان است

 

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان تصریح کرد: متاسفانه خود مجموعه استانداری و خود شخص استاندار برای حل و فصل این مشکل همتی ندارند که این پروژه برای همیشه تعیین تکلیف شود.

 

کریمی با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف این پروژه بر عهده دولت و نماینده عالی دولت در استان است ، عنوان کرد: بعد از گذشت یکسال احداث این پروژه همچنان در هاله ای از ابهام است که نیازمند تدبیر جدی دولتمردان در استان است.

 

نماینده مردم بیجار اعلام کرد: بنده در نطق میان دستور ، جلسات مکرر با شرکت ایمیدرو، دیدار با وزیر بارها این موضوع را پیگیری کرده ام اما متاسفانه نمره دولتمردان استان کردستان در بحث فولاد مردود است  

 

کلنگ زنی های بی نتیجه موجب دلسردی مردم از نظام می شود

 

به گفته عضو کمسیون اقتصادی مجلس: این سهل انگاری ها بعد از یکسال موجب دلسردی مردم و بی اعتمادی آنها به مسوولان و نظام می شود که نیازمند توجه بیشتر و پاسخگویی است.

 

کریمی با بیان اینکه این کلنگ زنی های بی نتیجه تا کی ادامه دارد ، بیان داشت: اگر در مراسمات تشریفاتی کلنگ زنی ها شرکت نکنم میگویند نماینده مخالف توسعه شهرستان است و اگر هم شرکت می کنیم این اقدامات و سهل انگاری ها موجب می شود ما هم زیر سوال برویم.

 

وی خاطر نشان کرد: احیای پروژه 800 تنی آهن اسفنجی در شهرستان بیجار تابع نظر کارشناسی است و هیچکس حق سیاسی کاری ندارد .

 

نماینده مردم بیجار گفت: بارها این موضوع را از همین تریبون اعلام کرده ام و امروز هم دوباره می گویم اگرشخصی مدرکی دارد که من می گویم احداث این پروژه در یک نقطه خاص باشد به مردم مدرک نشان دهد زیرا هدف من فقط احداث این پروژه در داخل شهرستان است و اینکه در چه نقطه ای باشد طبق نظر کارشناس است .

 

وقت کشی به ضرر استان و شهرستان است

 

کریمی ادامه داد: من بر انجام پروژه در داخل شهرستان اصرار دارم اما استاندار با سهل انگاری موجب فوت زمان برای احداث این پروژه مهم در داخل شهرستان شده است.

 

وی عنوان کرد: از آقای استاندار خواهش میکنم نظر مشاوره و کارشناس جهت احداث پروژه را بگیرد و سریعا اعلام نماید زیرا وقت کشی به ضرر استان و شهرستان بیجار است زیرا ما همگی تابع نظر کارشناس و استاندار هستیم.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استاندار قرار بود در عرض یک ماه جواب نظر کارشناسان و مشاور طرح را بگیرد و اعلام کند ، بعدا آن را موکول به سفر رییس جمهور کرد که آن هم کنسل شد ، الان نمی دانم به چه چیزی میخواهد موکول شود؟

 

ابتدا وضعیت پروژه آهن اسفنجی  مشخص شود بعدا تابلوی احداث پتروشیمی نصب می شد

 

کریمی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: اقای استاندار به جای نصب تابلوی احداث پتروشیمی و گاوداری 3 هزار راسی که فقط در حد اسم است بهتر است هر چه سریعتر وضعیت احیای آهن اسفنجی بیجار را مشخص کند.

 

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان تاکید کرد: استاندار کردستان باید هر چه سریعتر نظر کارشناسان را اخذ کند و بر مبنای بسترهای موجود حق و حقوق مردم بیجار و قروه را رعایت کند و پروژه را تعیین تکلیف کند.

 

وی یادآور شد: استاندار کردستان بداند این گذشت زمان موجب بدبینی مردم می شود که حق هم دارند که گلایه کنند و من هم بعنوان نماینده مردم این گلایه را در قالب نطق میان دستور ، مکاتبه ، دیدار با وزیر و تشکیل جلسه با مسوولان ذی ربط اعلام کرده ام اما متاسفانه گوش شنوائی نیست.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  احیای آهن اسفنجی, استاندار, تعلل, بیجار, پروژه های بی سرانجام, نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی, کریمی
دسته بندی :   اخبار / اقتصادی و بازرگانی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1051
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود