آخرین خبرها» اخبار / مذهبی

تاریخ انتشار:   17 مرداد 1398, 10:08

  کد خبر:1059
 313بازدید
 0

تربیت نیروی مخلص و متخصص از رسالت های اصلی جهاددانشگاهی است

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: جهاددانشگاهی باید با تربیت نیروی مخلص و متخصص در عرصه های مهارتی و کاربردی در رفع مشکلات کار با بررسی نیاز سنجی و مطالعه وضعیت فرهنگی و‌ اجتماعی با سبک بومی سازی در تحقق گام دوم انقلاب قدم بردارد

[…]

ماموستا لقمان محمدیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب از جانب مقام معظم رهبری به مسئولیت جوانان بسیار تاکید شده است اظهار کرد: در متن ۱۸ بار جوانان و ۸ بار جوان را تکرار فرموده اند که این اهمیت مأموریت جهاد دانشگاهی را در راستای تربیت جوان متعهد بیشتر می کند .

وی با بیان اینکه بحث علم و‌ پژوهش تکلیف شرعی همه ملت ایران در گام دوم انقلاب می باشد ادامه داد: قطعا برای این نهاد تلاشگر و انقلابی فصل الخطاب است و باید در این مسیر مهم همه نیرو‌ و توان خود را برای تحقق اهداف به کار ببرند .

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار تصریح کرد: جهاددانشگاهی باید با تربیت نیروی مخلص و متخصص در عرصه های مهارتی و کاربردی در رفع مشکلات کار با بررسی نیاز سنجی و مطالعه وضعیت فرهنگی و‌ اجتماعی با سبک بومی سازی در تحقق گام دوم انقلاب قدم بردارد .

وی با اعلام اینکه جهاددانشگاهی برای همه اقشار مختلف جامعه با بهره گیری از امکانات روز به صورت حضوری و غیر حضوری به صورت فشرده و تلف نکردن وقت دانش پژوهان در سال های متمادی قدم های خوبی برداشته است ادامه داد: انتظار هست این نهاد با توجه به پیشرفت بهره وری از فضای رسانه‌ای و مجازی نیز در این عرصه استوار ظاهر شود .

ماموستا محمدیان یکی از ظرفیت های قدم برداشتن در راستای گام دوم انقلاب را در بُعد معنویت، حضور پررنگ در مساجد، حسینیه ها و تکایا ذکر کرد و ادامه داد: این کار هم باعث خدمت به اقشار مذهبی جامعه شده و هم در رونق صفوف جماعات نیز موثر خواهد بود .

وی خاطرنشان کرد: روش های مفید و مبتکرانه آموزشی و نحوه کارهای علمی و آزمایشگاه های تحقیقاتی این سازمان تلاشگر برای همه روشن است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با اعلام اینکه در سال رونق تولید دستگاه های مختلف اداری و سازمانی در خور توان و شرایط خود قدم هایی برداشته اند یادآور شد: این قدم ها ناکافی و غیر بومی است و جهاددانشگاهی می تواند با بومی سازی طرح رونق تولید نیروهای کار آمدی را تربیت کنند و در راستای این امر خطیر قدم بردارند.


منبع خبر:  خبرگزاری ایسنا
برچسب ها :  جهاد دانشگاهی, شهرستان بیجار, بیجار, جوانان متدین بیجاری, ماموستا
دسته بندی :   اخبار / مذهبی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1059
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود