آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   30 شهریور 1398, 12:01

  کد خبر:1089
 1904بازدید
 0

بیماران سرطانی در بیجار تنها نیستند/ مهرانه چتری برای آسایش بیماران سرطانی

از سال 1395 با راه اندازی مرکز خیریه مهرانه در شهرستان بیجار 146 نفر از بیماران مبتلاء به سرطان زیر پوشش این دفتر قرار گرفتن و هزینه های درمان رایگان دریافت میکنند.

[…]

سلامتــی تاج سری بر سر انسانهای سالم است که فقط افراد بیمار آن را می بینند، افراد بیماری که از بیماری بزرگی به نام سرطان رنج می برند و برای رهایی از آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

در دنیای امروزی روز به روز شاهد رشد افراد مبتلا به بیماری کشنده سرطان هستیم سرطان تنها ویژه انسان نیست و همه جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند. سرطان بیماری پیش رونده است که در آن سلول‌های بدن در یک تومور بدخیم به طور غیر عادی تقسیم و تکثیر می‌شوند و بافت‌های سالم را نابود می‌کنند.

بیماری سرطان جزء پر هزینه ترین بیماری ها در سطح هان و ایران است و متاسفانه در کشور ما بیماری سرطان جزء بیماری های خاص محسوب نمی گردد و به همین دلیل تعداد قابل توجهی از بیماران مبتلاء به سرطان به خاطر نداشتن شرایط مالی مناسب مجبور به قطع درمان می شوند.

اما در چند سال اخیر عده ای از خیرین با راه اندازی انجمن خیریه مهرانه، با هدف درمان و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و همچنین آموزش پیشگیرانه در راستای کاهش ابتلاء به سرطان در شهرستان بیجار شدند.

رسالت مهرانه بر این است که هیچ بیمار مبتلاء به سرطان به دلیل شرایط مالی نامناسب از درمان محروم نشود و هیچ شهروندی به دلیل فقر فرهنگی به سرطان مبتلاء نگردد.

 

146 بیمار مبیلاء به سرطان زیر چتر حمایتی مهرانه

با هدف معرفی خدمات و بیان عملکرد مهرانه در بیجار ، اولین همایش خیرین این انجمن در مجتمع فرهنگی هنری امیرنظام گروسی برگزار شد . 

در این همایش که با حضور مدیرعامل انجمن مهرانه و رئیس هیئت مدیره انجمن جمعی از مسوولان شهرستان و خیرین نیک اندیش در مجتمع امیر نظا گروسی بیجار برگزار شد. 

دکتر مقیمی رئیس هیئت مدیره انجمن مهرانه در ابتدای این همایش از حضور و حمایت خیرین بیجاری در راستای تحت پوشش قرار دادن بیماران سرطانی این شهرستان قدردانی کرد و عنوان داشت : با توجه به بالا بودن هزینه های درمان این بیماری باید بیش از گذشته این بیماران حمایت شوند . 

حجت الاسلام مرادی امام جمعه بیجار هم در این همایش ضمن قدردانی از خدمات و فعالیت های انجمن مهرانه ، خواستار به میدان آمدن خیرین بیجاری برای تقویت این انجمن در شهرستان شد و عنوان داشت : در کنار این انجمن حمایت از بیماران سرطانی بودن وظیفه مردم و مسئولین است .

بیش از 7 هزار نفر بیماری سرطانی تحت پوشش مهرانه هستند

در ادامه این مراسم مدیرعامل خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه با بیان اینکه در حال حاضر 7 هزار و ۳۰۰ بیمار سرطانی تحت پوشش این موسسه هستند ، اظهار داشت:146 نفر از این تعداد بیماران مبتلاء به سرطان بیجاری هستند. 

وی با بیان اینکه سرطان بیماری است که درمان آن طولانی و هزینه بر است افزود: در بعضی از موارد هزینه تامین یک آمپول به بیش از ۲۳ میلیون تومان می رسد که این باعث می شود ما دست به دست هم دهیم تا بیماران نگران هزینه های درمان نباشند 

وثوق از راه اندازی موسسه خیریه مهرانه در سال 85 در شهر زنجان خبر داد و بیان داشت: این خیریه هم اکنون در ۳ شهرستان بیجار، تکاب، میانه و کل استان زنجان در حال فعالیت است. 

مدیرعامل خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه با ذکر اینکه ماهانه ۸۰۰ الی ۹۰۰ میلیون تومان کمک نقدی به خیریه مهرانه می شود، ادامه داد: این خیریه هم اکنون ۷ هزار و ۳۰۰ بیمار سرطانی تحت پوشش دارد که از این تعداد ۱۶۶ نفر بیماران مبتلا به سرطان بیجاری هستند.

 

دفتر استیجاری در شان مهرانه بیجار نیست ، مسوولان همتی داشته باشند

وثوق در قسمت دیگری از سخنان خود از تلاش خیرین در مرکز مهرانه شهرستان بیجار قدردانی کرد و بیان داشت: مسوولان این را مد نظر داشته باشند دفتر استیجاری در شان این موسسه نیست و در این راستای لطفا قدمی بردارید. 

مدیر عامل خیریه مهرانه گفت: افراد بیماری که وارد این موسسه می شوند دیگر نیاز نیست برای تامین درمان خود منزل یا ماشین خود را بفروشند بلکه تمامی خدمات در این مرکز به صورت رایگان است که تمامی هزینه های آن توسط خیرین تامین می شود. 

در ادامه این مراسم جشن گلریزان به نفع بیماران سرطانی برگزار شد .


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  بیماران سرطانی, مهرانه, بیجار, اخبار بیجار, بیجار گروسی, بیجارسیتی, بیجار آنلاین, بیجار گروس, bijar, bijaronline, bijarcity
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1089
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود