آخرین خبرها

» اخبار / فرهنگی و هنری

تاریخ انتشار:   2 دی 1398, 10:47

  کد خبر:1185
 271بازدید
 0

کتاب «مدیریت کلاس» در بیجار رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب «مدیریت کلاس» جدید ترین نوشته «سیدمیثم سیداحمدی» در بیجار برگزار شد.

[…]

نویسنده جوان بیجاری در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب مدیریت کلاس که پیش از ظهر یکشنبه در بیجار برگزار شد با اشاره به رویکرد این کتاب، اظهار داشت: این اثر با رویکردی نو، نقش معلم را به مثابه مدیری در یک سیستم اجتماعی کوچک تحت عنوان کلاس درس مطرح می کند.

سیداحمدی افزود: این کتاب با استفاده از رویکرد های مدیریتی از جمله طراحی و سازماندهی، هدایت و رهبری، کنترل و نظارت و ارزشیابی به مدیریت این سیستم که دارای نقش های به هم پیوسته بوده و باورها، احساسات، قواعد و مقررات و هنجارهای مخصوص به خود را دارا است، می پردازد.

وی ادامه داد فعالیت های مربوط به مدیریت کلاس درس شامل رفتارهای بازدارنده و واکنشی است که در رفتار های بازدارنده، معلم از بی نظمی و مشکلات جلوگیری می کند و در رفتارهای واکنشی به گونه ای موفقیت آمیز نسبت به مشکلات رفتاری دانش آموزان واکنش نشان می دهد و همچنین اداره و کنترل مناسب کلاس درس در واقع پیش نیاز ایجاد یک محیط یادگیری اثربخش و دست یابی به اهداف آموزشی و پرورشی است.

این نویسنده جوان بیجاری به میزان انتشار این کتاب اشاره کرد و گفت: این کتاب در هزار نسخه و به همت انتشارات میعاد اندیشه به چاپ رسیده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مطالبه ی اخیر وزیر آموزش و پرورش در مورد افزایش کمی و کیفی پژوهشگران فرهنگی، عنوان کرد: رسیدن به این مهم، مستلزم فراهم شدن زیرساخت های مناسب و داشتن سیاست های تشویقی صحیح از طرف وزارت خانه متبوع است.

سیداحمدی ادامه داد: در شرایطی که آموزش و پرورش از بحران های مالی و اعتباری رنج می برد و معضلاتی چون مدارس فرسوده و کپرنشین وجود دارد و با توجه به نجابت فرهنگیان عزیز، شاید عدم حمایت مادی مسئولین ذی ربط از پژوهشگران را بتوان با دیده اغماض پذیرفت، اما حداقل انتظار می رود در حمایت های معنوی یک مقدار با سلیقه تر عمل شود تا همکاران فرهنگی با شوق و انگیزه بیشتری در رویدادهای پژوهشی ورود نمایند.

گفتنی است سال گذشته نیز اثر دیگری از این مولف جوان و نومعلم نمونه کشوری با عنوان «یادگیری با اصول روانشناسی» در هفته پژوهش رونمایی شد.


منبع خبر:  خبرگزاری مهر
برچسب ها :  معرفی کتاب, بیجار, اخبار فرهنگی, بیجار آنلاین, اخبار بیجار, نویسنده بیجاری, کتاب مدیریت کلاس
دسته بندی :   اخبار / فرهنگی و هنری
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1185
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود