آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   4 دی 1398, 08:39

  کد خبر:1197
 266بازدید
 0

وقف ۱۴ هکتار زمین کشاورزی در بیجار

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از وقف مشارکتی ۱۴ هکتار زمین کشاورزی مرغوب توسط ورثای مرحوم مصطفی بهاری در روستای چشمه کاظم شهرستان بیجار خبر داد.

[…]

حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به استقبال گرم مردم استان کردستان طی سال جاری از وقف اظهار کرد: واقفان استان کردستان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳ وقف جدید را به ثبت رسانده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۲۱ وقف در بانه، چهار وقف در سنندج، سه وقف در بیجار، سه وقف در سقز، دو وقف در قروه به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از وقف مشارکتی ۱۴ هکتار زمین کشاورزی مرغوب توسط ورثای مرحوم مصطفی بهاری در روستای چشمه کاظم شهرستان بیجار خبر داد و بیان کرد: ارزش ریالی این موقوفه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه این موقوفه با نیت خیرات و مبرات و اجرای برنامه‌های قرآنی و مذهبی وقف‌ شده است، بیان کرد: بیشترین نیات موقوفات استان کردستان وقف مسجد بوده است که نیازمند فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه هستیم.

حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به وجود دو هزار و ۲۵۰ موقوفه در سطح استان کردستان یادآور شد: این موقوفات دارای ۱۵ هزار و ۴۰۲ رقبه متصرفی، سه هزار و ۹۳ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک تولیت هستند.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  کردستان, بیجار ،, وقف, زمین کشاورزی, حجت الاسلام کاروند, شهرستان بیجار, اخبار بیجار, بیجار گروس, بیجار آنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1197
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود