آخرین خبرها


  کد مطلب:1271
 2047بازدید
 0

پیکاپ ویزا چیست؟

در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند.

[…]

درصورتی که اهل سفر باشید بی شک نام پیکاپ را شنیده اید. این سرویس خدماتی، توسط بسياري از شرکت ها و یا افراد حقوقی عرضه می شود که میتوانید از آن استفاده کنید. با سرویس پیکاپ علاوه بر صرفه جویی در وقت در جهت کاهش هزینه های خویش نیز گام بلندي برداشته اید.

ویزا چیست؟
برای توضیح در مورد پیکاپ ویزا، نخست توضیح مختصری درباره ویزا می دهیم. ویزا در واقع مدرکی است که ضمیمه ی گذرنامه مسافر برای سفر به خارج از کشور می شود و بیانگر این است که یکی از نمایندگان دولت در سفارتخانه یا کنسولگری، درخواست مسافر مبنی بر ورود به کشور مورد نظر را بررسي و تائید نموده است. بطور معمول ویزا برای ورود به هرکشوری نشان می دهد که هدف از مسافر از سفر کردن چیست و همینطور چه مدت زمانی میتواند در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد و آخرین مهلتی که میتواند به آن کشور سفر کند چه تاریخی است!وقتی شما از کشوری به کشور دیگری میخواهید بروید، به هر نحو، چه مهاجرتی، چه برای کار چه برای بازديد و توریستی باید ویزای آن کشور را بگیرید. البته بسته به نوع گذرنامه شما و اعتبار آن، این نیاز به ویزا زیاد و کم می شود. به عنوان مثال برای پاسپورت ایران شما تنها می توانید به 34 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید ولی این عدد در مقایسه با گذرنامه کانادایی 154 می باشد.

  پیکاپ ویزا,پیکاپ ویزا چیست,اخذ پیکاپ ویزا  با استفاده از سرویس پیکاپ ویزا میتوانید در خانه نشسته و ویزای خود را اخذ کنید


پیکاپ ویزا چیست؟
مفهوم لغوی واژه انگلیسی پیکاپ یا پیک آپ( Pickup) یعنی برداشتن، اخذ و یا تحویل گرفتن چیزی است.
در واقع بعضی از کشورهای دنیا باتوجه به وضعیت سیاسی و روابط بین المللی ایران با دیگر کشورها، در ایران سفارتخانه ای ندارند. بعضی هم سفارت دارند اما خدمات ویزا ارائه نمی کنند. به همین جهت افرادی که قصد سفر به این کشورها را داشته باشند باید به سفارت خانه آن ها در دیگر کشورها مراجعه کنند.خب این اندکی در افزایش هزینه و البته زمان تأثیر گذار خواهد بود. به این ترتیب شما باید هزینه و زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید موفق به اخذ ویزای این کشورها شوید. یکی از خدماتی که سفارت خانه این کشورها استفاده از آنرا مجاز نموده است ، سرویس پیکاپ ویزا است.
با استفاده از سرویس پیکاپ ویزا میتوانید در خانه نشسته و ویزای خود را اخذ کنید.


پیکاپ ویزا مخصوص چه کشورهایی است؟
همان طور که می دانید برخی از کشورهای پر بازديد در اثر عوامل سیاسی سفارتخانه های خود را در ایران تعطیل نموده اند ، برای همین مسئله بحث پیکاپ ویزا پیش آمده است. یعنی یک واسط باید برای افراد ویزا بگیرد.کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و انگلیس در ایران سفارت خانه فعالی ندارند. به این ترتیب باید برای اخذ ویزای این کشورها، به کشورهای همسایه سفر کنید یا از روش پیکاپ ویزا اقدام به دریافت ویزا کنید.برچسب ها :  پیکاپ, ویزای, ایران, سفارت, کشورها, گذرنامه, مسافر, سفارتخانه, بیجار آنلاین
دسته بندی :   گردشگری / دانستنی های سفر
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1271
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود