آخرین خبرها

» سلامت / تغذیه سالم

تاریخ انتشار:   13 بهمن 1398, 11:01

  کد مطلب:1326
 1001بازدید
 0

 6 علامت که نشان می دهد شما بیش از حد قهوه مصرف می کنید!

تعدای زیادی از مردم قهوه می نوشند. به طور متوسط ​​، هر فرد 3.1 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند و این فقط ثابت می کند که در دنیای مدرن بدون این نوشیدنی جادویی نمی تواند زندگی کرد، حتی به یک فرهنگ تبدیل شده است. اما علاوه بر اثرات مثبت ، جنبه‌های منفی هم وجود دارد که همه باید درباره آنها بدانند. 

[…]

تعدای زیادی از مردم قهوه می نوشند. به طور متوسط ​​، هر فرد 3.1 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند و این فقط ثابت می کند که در دنیای مدرن بدون این نوشیدنی جادویی نمی تواند زندگی کرد، حتی به یک فرهنگ تبدیل شده است. اما علاوه بر اثرات مثبت ، جنبه‌های منفی هم وجود دارد که همه باید درباره آنها بدانند. 

ما قهوه را دوست داریم ، اما هنوز نمی خواهیم بیش از حد از آن استفاده کنیم و به همین دلیل است که ما حقایقی را به اشتراک می گذاریم که می تواند برای شما مفید باشد.

 

1. شما مشکل معده دارید :

در واقع قهوه خاصیت ملین دارد. قهوه هورمونی را آزاد می کند که باعث می شود فعالیت در روده بزرگ شما زیاد شود. نوشیدن زیاد قهوه ممکن است منجر به مدفوع شل و حتی اسهال شود. علاوه بر این ، قهوه باعث ریفلاکس معده و مری می شود . اگر در معده خود مشکلی دارید بهتر است مصرف قهوه خود را کاهش دهید.

 

2. ممکن است روز بعد از نوشیدن قهوه احساس خستگی کنید :

بله ، قهوه سیستم عصبی شما را به دلیل داشتن کافئین تحریک می کند و همچنین عملکرد جسمی شما را 11 تا 12 درصد بهبود می بخشد . اما یک طرف بد وجود دارد. آدنوزین ، یک عنصر شیمیایی است که در قهوه یافت می شود ، ابتدا افزایش می یابد و سپس افت می کند. برخی از مطالعات یافته اند که پس از نوشیدن بیش از حد قهوه ، ممکن است احساس خستگی کنید و می توانید بخوابید. خستگی بلافاصله پس از هوشیاری به وجود می آید ، اما اگر در طول روز خود را شارژ کنید ، ممکن است این اثر از بین برود.

 

علایم  مصرف بیش از حد قهوه, نشانه مصرف بیش از حد قهوه

 مصرف زیاد قهوه می تواند مدت زمان لازم برای به خواب رفتن را افزایش دهد

 

3. ممکن است شما دچار اضطراب شوید:

کافئین با مسدود کردن آدنوزین که باعث خستگی شما می شود ، هوشیاری را افزایش می دهد اما اگر هر روز دوزهای زیادی از آن گرفته شده است ، می تواند منجر به اضطراب و عصبی شدن شود. قهوه محرک آزاد شدن آدرنالین است که ممکن است بر رفتار شما تأثیر بگذارد. اگر متوجه شدید بیش از حد عصبی شده اید ، ایده خوبی است که سعی کنید مصرف کافئین خود را کنترل کنید.

 

4. شما بی خوابی را تجربه کرده اید:

کافئین باعث می شود بیدار بمانید ، اما در عین حال ، می تواند روی خواب شما تأثیر بگذارد. محققان نشان داده اند که مصرف زیاد قهوه می تواند مدت زمان لازم برای به خواب رفتن را افزایش دهد. شما به معنای واقعی کلمه کمتر می خوابید و در طول روز خسته تر می شوید.

 

علایم  مصرف بیش از حد قهوه, نشانه مصرف بیش از حد قهوه

 مقدار زیاد قهوه می تواند ضربان نبض را افزایش دهد

 

5- ضربان قلب تند دارید و خستگی را تجربه می کنید: 

اثر سریع ضربان قلب در همه ظاهر نمی شود ، اما هنوز هم بسیار معمول است. در جوانان ثابت شده، که مقدار زیاد قهوه می تواند ضربان نبض را افزایش دهد. نوشیدن قهوه برای آن دسته از افرادی که مشکلی در فشار خون و قلب دارند توصیه نمی شود.

 

6. سوخت و ساز بدن شما سرعت می یابد و شما معتاد می شوید:

کافئین یک مکمل چربی سوزی است. مطالعات نشان داده اند که سوخت و ساز بدن شما را 3 تا 11 درصد تقویت می کند. با این وجود ، باید مراقب باشید ، زیرا برخی از افراد نسبت به قهوه غیرقابل تحمل هستند و اثرات منفی آن بسیار بدتر از مثبت است. مشکل این است که شما می توانید به قهوه معتاد شوید و از نوشیدن آب کافی که بدن شما به آن احتیاج دارد صرفنظر می کنید.برچسب ها :  تواند, افزایش, کافئین, خستگی, نوشیدن, ضربان, اثرات, دارید, علاوه, زیادی, بسیار, تجربه, احساس, آدنوزین, مشکلی, معتاد, نوشند, هوشیاری, اضطراب, بگذارد
دسته بندی :   سلامت / تغذیه سالم
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1326
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود