آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   23 فروردین 1399, 08:37

  کد خبر:1372
 239بازدید
 0

هیئت تعطیل نیست/ حضور جهادگران هیئت قمر بنی هاشم (ع) بیجار در مقابله با کرونا

در حالیکه آمار کرونایی‌ها در کشورمان همچنان در حال افزایش است ، اما گروه جهادی هیئت قمر بنی هاشم (ع) بیجار با استقرار قرارگاه اصغر آقا تمام همتشان را پای کار آورده‌اند تا این ویروس منحوس را از میان بردارند.

[…]

وقتی خبر شیوع کرونا در کشورمان علنی شد هر چند امکان متبرکه و مساجد تعطیل شدند ، اما هیئت های مذهبی از اولین مجموعه های بودند که پای کار آمدند ، هیئت‌هایی که در اتفاقات و رویدادهای دیگر کشورمان همچون سیل و زلزله نیز به میدان آمدند و دست در دست دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی به مردم، خدمت کردند.

در طی چند سال گذشته هیئت های  مذهبی و گروه‌های جهادی دیگر پای ثابت همه بحران‌ها هستند. از سیل و کرونا گرفته تا زلزله و کمک به محرومان؛ هرکدام از این گروه‌های جهادی قصه‌ای دارد. 

هیئت قمر بنی هاشم (ع) از بزرگترین هیئت های مذهبی در سطح استان کردستان است که فعالیت خود را از  سال 1366 با نام مکتب القران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) آغاز کرد و با گذشت زمان و ایجاد برنامه های متنوع فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی به نام هیئت قمر بنی هاشم (ع) مزین شد و توانست محل استقرار تعداد زیادی از جوانان جهادگر باشد . 

محمد رضا تمیمی مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در حوادث مختلف کشور حضور و ورود مردم همیشه اتفاقات مثبت را رقم زده است،اظهار داشت: در گمان برخی افراد هیئت فقط جمع شدن در یک مناسبت خاص و سینه زنی و مولودی خوانی است ، اما در وقایع مختلف کشور در چند سال اخیر بچه های هیئت این مهم را به منصه ظهور رسانده اند که حضور و ورود مردم همیشه اتفاقات مثبت را رقم زده است.

وی با اشاره به با توجه به مشکلات اخیر و شیوع ویروس کرونا در کشور افزود: با شیوع ویروس کرونا در کشور هیئت قمر بنی هاشم (ع) هر چند فعالیت های مذهبی خود را تعطیل کرد ، اما کار جوانان هیئت تعطیل نشد و برای مقابله با این ویروس به یاد شهید اصغر پاشاپور از همرزمان شهید سردار سلیمانی که اصالتا اهل بیجار گروس بود با تشکیل قرارگاه اصغر آقا با تمام توان پای کار آمدند. 

تمیمی گفت: شهرستان بیجار نخستین شهرستان لغو کننده مراسمات هیات های مذهبی به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع بود و جوانان این هیئت "کمپین هیات تعطیل نیست" را به منظور انجام فعالیت در ستاد مقابله با کرونا تشکیل دادند و مراسمات و همچنین جشن های مذهبی را در فضای مجازی برگزار کردند. 

وی با تاکید بر اینکه اگر کار برای رضای خدا و کمک به مردم باشد صددرصد به دل می نشیند بیان داشت: ضدعفونی اماکن تجمعی، محلات، بانک ها و معابر عمومی شهر بیجار در طول شبانه روز توسط جوانان قرارگاه اصغر آقا از ابتدای شیوع کرونا ویروس از مهمترین اقدامات این هیئت است. 

 مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) ادامه داد : تامین 180 دست گان و اقلام بهداشتی از قبیل مواد ضدغفونی ،دستکش و ماسک جهت استفاده پرسنل بیمارستان امام حسین(ع) از دیگر اقدامات خیر خواهانه قرارگاه اصغر آقا جهت مقابله با ویروس کرونا در شهر بیجار است.  

وی ادامه داد: توزیع یک هزار بسته معیشتی در طی سه مرحله بین نیازمندان شهر بیجار از دیگر اقدامات مهم قرارگاه اصغر آقا در طول یک ماه گذشته جهت مقابله با کرونا ویروس است.  

تمیمی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب جوانان هیئت در طول این مدت خرید برای منازل و تهیه مایحتاج افراد سالخورده است و تحویل درب منزل است.  

مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) خاطر نشان : فعالیت های جهادی اصغر آقا تا پایان این ویروس منحوس جهت کمک به افراد نیازمند شهر بیجار ادامه دارد.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  هیئت تعطیل نیست, بیجار, هیئت قمر بنی هاشم (ع), قرارگاه اصغر آقا, مقابله با کرونا, اخبار بیجار, بیجارسیتی, بیجار آنلاین, bijar, bijaronline, bijarcity
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1372
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود