آخرین خبرها  کد مطلب:1458
 5581بازدید
 0

پروژه های بی سرانجامی که بلای جان مردم بیجار شده اند!

بیجار گروس را باید شهر پروژه های بلاتکلیف نامید، شهری که تا پروژه های آن به سرانجام برسد به بلای جان مردم تبدیل می شود و مدت زمان طولانی طی می شود تا به سرانجام برسد.

[…]

بیجار شهر پروژه هایی است که به پروژه های افسانه ای تبدیل شده، پروژه ای مانند ساخت کارخانه سایپا که برای سرگرم کردن مردم دروغی بیش نبود و پروژه هایی مانند کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که بعد از چندین سال هنوز تکلیف آن مشخص نشده است. 

پروژه کارخانه فولاد کردستان در بیجار و جانمایی آهن اسفنجی و کشیدن ریل آهن به دیار گروس و پتروشیمی از دیگر پروژه هایی است که مسوولان فقط از آن سخن می گویند و در عمل چیزی قابل مشاهده نیست. 

سخنگوی شورای شهر بیجار در نشست خبری 25 اردیبهشت سال 98 گفت: اعتبارات پروژه پیاده ‌راه سازی بافت تاریخی هسته مرکزی شهر بیجار جذب شده است و در خرداد ماه سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. 

پیاده راهی که از ابتدای راه موجب ضرر  و زیان مغازه های داخل خیابان اردلان شد و چیزی جزء دردسر و ایجاد ترافیک و گرد و خاک برای مردم نداشت. 

این پیاده راه در وسط شهر در حد فاصل چند خیابان اصلی شهر بیجار قرار گرفته و طولانی شدن ساخت آن موجب نارضایتی شهروندان شده است. 

ولی پور یکی از مغازه داران قدیمی داخل این خیابان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: اصل کار خوب است اما طولانی شدن پروژه موجب ضضر و زیان زیادی برای مغازه داران به ویژه افرادی که مستاجر هستند شده است که می طلبد مسوولان برای به سرانجام رساندن این پروژه یک مقدار سریعتر اقدام کنند.

 فرجوند یکی دیگر از مغازه داران این خیابان بیان داشت: ساخت این پیاده راه بغیر از ضرر و زیان و گرد و خاک و کسادی بازار چیزی برای ما نداشته است و هر روز یک جای کار می لنگد و کسی هم جوابگو نیست و به جرا می گوییم از 100 مغازه ای که در داخل این خیابان قرار دارند نفری 10 تا 20 میلیون هزینه کرده ایم . 

یکی دیگر از شهروندان ضمن اظهار گلایه از پروژه های بی سرانجام در شهرستان بیجار ، اظهار داشت: با این روندی که پروژه دارد هیچ بعید نیست وضعیت پیاده راه بیجار به بیماری جاده افسانه ای و صدها پروژه بلاتکلیف در شهرستان بیجار دچار شود. 

 

شاهکار مسئولین بیجار تمامی ندارد

 

یکی دیگر از شهروندان بیجاری در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: می گویند شهری که صاحب و ناظر نداشته باشد هر روز باید منتظر یک اتفاق ناخوشایند بود ، دقیقا می توان بیجار را مثال زد که کمتر مسئولی مشکلات آن را پیگیری می کند. 

وی ادامه داد : صبح روز گذشته یک پیرزن هنگام عبور از روی پل موقت خیابان اردلان(پیاده راه) متاسفانه دچار سانحه شده و جهت درمان به زنجان اعزام کردند. 

این شهروند خاطر نشان کرد: واقعا باید شاهد اتفاقات بدتر این باشیم تا مسئول خفته شهر بیدار شوند؟ این بی تفاوتی مسئولین تا چه وقت ادامه دار خواهد بود؟ 

لازم به ذکر است پیاده راه خیابان اردلان بیجار اولین پیاده راه در استان کردستان است که چند ماه قبل هنگام ساخت آن با یک قنات هفت هزار ساله مواجه شدند و کاوشگری در آن موجب کندی این پروژه شده است که می طلبد با مدیریت صحیح اداره راه و شهرسازی بعنوان متولی این پروژه در ساخت و به سرانجام رسبدن آن افدام گردد. 

 

 برچسب ها :  پیاده راه بیجار, پروژهای بی تکلیف بیجار, نارضایتی مردم, طولانی شدن ساخت پروژه, پروژه بلاتکلیف, مردن مظلوم بیجار, بیجارآنلاین
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1458
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود