آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   12 تیر 1399, 14:22

  کد خبر:1480
 1924بازدید
 0

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: توسعه زیرساخت ها در بیجار یکی از مهمترین ماموریت های دولت است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: توسعه زیرساخت های شهری و روستایی در شهرستان بیجار یکی از مهمترین ماموریت های مجموعه دستگاه های دولتی و خدمات رسان است.

[…]

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بهرام نصراللهی زاده در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بیجار، اظهار داشت: یکی از پروژه هایی که برای بیجار بسیار مهم بود و جزو اساسی ترین پروژه های زیرساختی استان و شهرستان بیجار است پروژه آبرسانی به بیجار و حسن آباد یاسوکند و تعداد قابل توجهی از روستاهای مسیر از محل سد سیازاخ است که عملیات اجرایی آن در مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد و این موضوع یکی از ماموریت های جدی ما برای توسعه زیرساختی شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه هیئت ارزیابی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان به منظور پیگیری روند پیشرفت پروژه های عمرانی و کارهای توسعه ای به صورت دوره ای به شهرستان ها سفر می کنند، افزود: هر جا تصمیمی لازم است باید تصمیم گرفته شود و هر جا کمکی لازم است تلاش خواهیم کرد روند اجرای پروژه های اولویت بندی شده شهرستان ها بصورت مناسب طی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: ما کشور ثروتمندی هستیم اما خروجی روند توسعه با منابع و سرمایه هایی که هزینه می شود هماهنگ نیست و علیرغم رویکرد مثبت نظام به مناطق کمتر توسعه یافته اما هنوز در خیلی نقاط با مشکلات زیادی داریم.

جدیت در تصمیمات عاملی برای پیشبرد روند توسعه

نصراللهی زاده یادآور شد: ضعف ما در پیشبرد روند توسعه فقط منابع مالی نیست بلکه مهمتر از آن نحوه مدیریت و اولویت بندی کارها و جدیت در تصمیمات و اجرای آن ها است.

وی اولویت بندی صحیح کارها و برنامه ها را از دیگر عواملی عنوان کرد که ضروری است مسئولان استان و شهرستانی بدان توجه داشته باشند و باید تلاش کنیم ثمره همه کارها و منابع هزینه شده وارد زندگی مردم شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بیان کرد: یکی از کارهایی که در نظام برنامه ریزی دارای ایراد است این است که در آن واحد کارها و پروژه های متعددی را در دستور کار قرار می دهیم که اتمام به موقع آن ممکن نخواهد بود به همین دلیل در مردم رضایت کافی را ایجاد نخواهد کرد.

نصراللهی زاده گفت: همه کارهایی که انجام می شود هدف غایی آنها رضایت مردم است و ما در این راستا با تشکیل بانک اطلاعاتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پروژه های عمرانی استان را اولویت بندی کردیم و بصورت مستمر روند پیشرفت این پروژه ها را رصد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: در شرایطی که کشور بدلیل دشمنی آمریکا و تحریمهای ضالمانه با محدودیت منابع مالی و نیز شیوع بیماری کرونا روبرو است، خوشبختانه خدمات عمومی دولت با وقفه روبرو نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزود: با درایت و تدابیر اتخاذ شده توسط مقام معظم رهبری و تصمیماتی که در ساختار کلان حاکمیت گرفته شد، روند توسعه ادامه دارد و روا نیست در این شرایط منابع را درست هزینه نکنیم.

نصراللهی زاده ادامه داد: هیچگاه ارزش یک پروژه ۵۰ میلیون تومانی که مشکل یک یا چند خانواده را حل کند، برای ما کمتر از یک پروژه ۵۰۰ میلیارد تومانی نیست و به همین دلیل در اولویت بندی ها تلاش کرده ایم چند فاکتور مهم رضایت مردم، بهره مندی مردم و عدم استهلاک منابع را مدنظر قرار دهیم.

آبرسانی به بیجار و حسن آباد یاسوکند اساسی ترین پروژه زیرساختی

وی یادآور شد: یکی از پروژه هایی که برای بیجار بسیار مهم بود و جزو اساسی ترین پروژه های زیرساختی استان و شهرستان بیجار است پروژه آبرسانی به بیجار و حسن آباد یاسوکند و تعداد قابل توجهی از روستاهای مسیر از محل سد سیازاخ است که عملیات اجرایی آن در مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد و این موضوع یکی از ماموریت های جدی ما برای توسعه زیرساختی شهرستان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بیان کرد: از محل آب تخصیص یافته سد سیازاخ بخشی از اراضی دیم شهرستان بیجار به آبی تبدیل می شود و این موضوع زمینه افزایش اشتغال و جهش تولید و تولید ثروت بیشتر را در شهرستان بدنبال خواهد داشت.

نصراللهی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری سایت تولید محصولات کشاورزی قباسرخ بیجار به سرمایه گذار بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: این سایت حدود ۲۷ هکتار مساحت دارد که ۱۶ هکتار گلخانه در آن با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و با ۲۰۰ نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: وظیفه دولت ایجاد و تامین زیرساخت ها است تا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و عموم مردم از این زیرساخت ها استفاده کنند.

تبدیل هزار هکتار از اراضی دیم پایاب سد تالوار به آبی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در ادامه سخنان خود افزود: هزار هکتار از اراضی دشت خورخوره در پایاب سد تلوار نیز از دیم به آبی تبدیل خواهد شد و این پروژه نیز از پروژه های مهم و زیرساختی در شهرستان بیجار است که اعتبار برای آن پیش بینی شده و در دست اقدام است.

نصراللهی زاده به ضرورت انجام مطالعات برای ایجاد منطقه ویژه گردشگری قم چقای، بوم گردی در روستاهای بیجار و پروژه های پرورش ماهی در پایاب سد تالوار تاکید کرد و ادامه داد: خوشبختانه مطالعه جامعی در مورد کوه نسار بیجار انجام شده و بعد از این همه فعالیت ها در این منطقه باید بر اساس مطالعات صورت گیرد.

وی همچنین یادآور شد: حدود ۱۵ کیلومتر از پروژه بزرگراهی بیجار دیواندره در سال جاری به بهره برداری می رسد ضمن اینکه تقاطع غیر همسطح چنگیز قلعه و کنار گذر بیجار نیز تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه هر پروژه جدید باید مجوز کمیسیون ماده ۲۳ را داشته باشد، بیان کرد: مدیران شهرستانی باید تلاش کنند برای بسیاری از پروژه های دولتی سرمایه گذار پیدا کنند و پروژه ها با شرایط ویژه و با حداکثر سود مشروع و قانونی در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد.

سرانه زیرساخت های ورزشی در  شهرستان بیجار مناسب است

نصراللهی زاده به خوابگاه هتل ورزش بیجار اشاره کرد و گفت: این پروژه به پیمانکار واگذار شده و اعتبار خوبی برای پروژه پیش بینی شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

نصراللهی زاده اظهار داشت: خوشبختانه امکانات ورزشی در شهر بیجار از وضعیت خوبی برخوردار است و در حال حاضر سه استخر شنا در این شهر وجود دارد و سالن سرپوشیده ورزشی آموزش و پرورش هم تکمیل و آماده بهره برداری است.

وی افزود: تاسیسات و تصفیه خانه مدرن شهرستان بیجار سال گذشته افتتاح شد و شبکه فاضلاب محمود آباد بیجار نیز در سال جاری تامین اعتبار و جمع آوری و به تصفیه خانه بیجار هدایت خواهد شد.


منبع خبر:  خبرگزاری مهر
برچسب ها :  اخبار بیجار, بیجار, سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان, بیجارآنلاین, مجله اینترنتی بیجار
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1480
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود