آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   18 خرداد 1397, 16:29

  کد خبر:15
 5225بازدید
 0

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار :۵۴۴ نفر از مردم بیجار مبتلا به افسردگی هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت: طبق بررسی های صورت گرفته تعداد ۵۴۴ نفر بیمار مبتلا به افسردگی در بیجار شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند.

[…]

حسین جعفری در جلسه مجمع سلامت شهرستان بیجار که  در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت مقوله سلامت در جامعه اظهار داشت: سلامت مقوله ای است که کل جامعه باید از آن بهره مند شوند و فرهنگ سازی وآ گاهی دادن به جامعه برای پیشگیری از بیماری ها،روشی کم هزینه و بسیار موثر است.
 وی با اشاره به اهمیت تحقق اهداف مجمع سلامت افزود:تمامی ادارات و مردم باید در راستای تحقق اهداف مجمع سلامت همکاری کنند چرا که بدون مشارکت مردمی در این حوزه هیچ یک از اهداف سلامت محقق نخواهد شد.
 وی ادامه داد: طبق آمار کلی افسردگی در ایران و جهان که توسط وزرات بهداشت ارائه شده است این آمار در جهان ۹ الی ۱۰ درصد است در حالی که در ایران ۱۲.۸ درصد است و این آمار زنگ خطری است که باید به صورت جدی به ان توجه و رسیدگی شود.
 جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به آمار مبتلایان به افسردگی در شهرستان بیجار نیز اشاره کرد و بیان داشت:طبق بررسی های صورت گرفته تعداد ۵۴۴ نفر بیمار مبتلا به افسردگی در بیجار  شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند همچنین ۶ هزار و ۱۱۳ مورد افسردگی در سامانه استانی کردستان ثبت شده که حدود ۹ درصد آن مربوط به بیجار است.
 وی به امار خودکشی در شهرستان بیجار در طیی سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت:در سال گذشته ۶۰ نفر اقدام به خودکشی کرده‌اند که از این تعداد ۳۹ نفر مرد و ۲۱ نفر زن بودند و از این میزان متاسفانه چهار نفر فوت شده‌اند که یک  نفر آنها زن و ۳ نفر مرد بوده است.
 مدیر شببکه بهداشت و درمان شرستان بیجار یاد آور شد: امروز سلامت اجتماعی یکی از ارکان مهم زندگی است و باید برای رسیدن به آن برنامه ریزی جدی صورت بگیرد.


منبع خبر:  خبرگزاری مهر
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=15
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود