آخرین خبرها

» اخبار / سیاسی

تاریخ انتشار:   17 مهر 1399, 09:34

  کد خبر:1511
 246بازدید
 0

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی:دولت باید پول برداشت شده از صندوق توسعه ملی را به وزارت بهداشت واگذار کند

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص اختصاص پول صندوق ذخیره ارزی به ستاد مقابله با کرونا سریعا اجرا شود، گفت: مطمئنا این برداشت از صندوق ذخیره ارزی ملی انجام شده است اما جای سوال است چرا با شروع موج سوم کرونا و بروز مشکلات فراوان دولت تمام ارز را در اختیار وزارت بهداشت قرار نمی دهد.

[…]

علیرضا زندیان اظهار داشت: با گذشت شش ماه از موافقت مقام معظم رهبری با درخواست وزارت بهداشت در خصوص برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع کرونا در کشور، هنوز خبری از پرداخت کامل این مبلغ توسط دولت نیست.وی با تاکید بر اینکه این دستور صریح رهبر معظم انقلاب است و کوتاهی در مورد آن قابل پیگیری است، افزود: مطمئنا این برداشت از صندوق ذخیره ارزی ملی انجام شده است اما جای سوال است چرا با شروع موج سوم کرونا و بروز مشکلات فراوان تمام ارز  در اختیار وزارت بهداشت قرار نگرفته است. 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت چند ماه از این دستور تنها بخش محدودی از این مبلغ به صورت کامل پرداخت شده که این موضوع بارها مورد انتقاد شخص وزیر و دیگر معاونان و مدیران وزارت بهداشت قرار گرفت. زندیان ضمن قدردانی از همت والای نیروهای وزارت بهداشت از سطح کلان تا درمانگاه ها در موج اول و دوم کرونا که با همت و غیرت پای کار آمدند و نگذاشتند برخلاف کشور انگلیس که بیمارانش در پارک و خیابان ماندند، حتی یک بیمار در پشت در بیمارستانی سرگردان شود و مرگ و میرمان با همه کاستی‌ها با آنها قابل قیاس نبود، بیان داشت: مطمئنا با اختصاص کامل این اعتبار از سوی دولت به وزارت بهداشت خیلی از مشکلات کادر درمان کشور ما حل می شود. 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در جواب سوال خبرنگار کردتودی که وظیفه نمایندگان در این راستا چیست ؟ عنوان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به نیاز کشور و دستور مستقیم مقام معظم رهبری، هرچه سریع تر به مسئله برداشت از صندوق ذخیره ارزی و نوع خرج و مخارج این موضوع ورود کنند تا هرچه سریعتر دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و پرستاران و پزشکان از این موضوع بهره ببرند. 

وی تاکید کرد: با استفاده از این مبلغ می‌توان کمک شایانی به روند افزایش بهبود یافتگان کرد، که هر چه سریعتر باید به طور کامل به وزارت بهداشت و درمان اختصاص داده شود.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی, نماینده مردم بیجار, زندیان, کرونا در بیجار, بیجار, اخبار بیجار, بیجار گروس, بیجار بام ایران, بیجار آنلاین, bijar, bijaronline
دسته بندی :   اخبار / سیاسی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1511
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود