آخرین خبرها  کد مطلب:1542
 174بازدید
 0

گذرگاه غول پیکر آنتریم، ساحلی عجیب و افسانه ای در ایرلند (+تصاویر)

گذرگاه غول پیکر در شهر آنتریم در سواحل شمالی کشور ایرلند واقع شده و به جزیره ای پر رمز و راز معروف است.

[…]

گذرگاه غول پیکر شهر آنتریم

در طول تاریخ افسانه های زيادي در جای جای جهان داشته ایم که هر کدام فلسفه  اختصاصی به خودشان را دارا هستند. این بار می خواهیم در مورد یکی ديگر از این افسانه های که مربوط به مردم کشور ایرلند شمالی است صحبت کنیم، افسانه ای که می گویند یک غول آسا جزیره را ساخته است.

 

ساحل آنتریم,تصاویر گذرگاه غول پیکر,عکس های گذرگاه غول پیکر ایرلند

گذرگاه غول پیکر آنتریم

 

گذرگاه غول پیکر در شهر آنتریم در سواحل شمالی کشور ایرلند واقع شده و به جزیره ای پر رمز و راز مشهور هست، باتوجه به شکل ظاهری این منطقه اکثر مردم ایرلند تا سال ها جرأت وارد شدن به آن جا را در خود نمی دیدند. در این جزیره سنگ ها و ستون ها بطور باور نکردنی در کنار هم قرار گرفته اند و در بعضی از آن ها ترک های بزرگی وجود دارد.

 

ساحل آنتریم,ساحل جاینت,عکس های ساحل جاینت

 گذرگاه غول پیکر Giant Causeway 

 افسانه گذرگاه غول پیکر

سال های زيادي مردم کشور ایرلند بر این باور بودند که منطقه گذرگاه غول پیکرGiant Causeway’s را موجودی که دارای نیروهای فرا انسانی بوده ایجاد نموده است. قصه بر می گردد به یک غول عظیم ایرلند به اسم Fion mac Cumhaill که در یک چالش با یکی از اساطیر اسکاتلندی به اسم غول Benandonner بوده است. از همین رو Fion هنگامی که متوجه می شود بناندور از وی قوی تر است پیوسته خود از او مخفی نگه می داشته است. 

همسر فیون که Oonagh نام داشته فیون را شبیه یک کودک مراقبت می نموده و او را در گهواره قرار داده بوده است. زمانی که بناندور اندازه کودکی درون گهواره است را می بیند، به این فکر میافتد که حتماً پدر این او یک غول پیکری در بین تمام غول های دنیا است. به همین علت از شدت ترس دربرابر پدر فیون Fion|پا پس کشید و با فرار از این منطقه باعث شد تا سنگ ها بشکنند و این جاذبه طبیعی بوجود بیاید. 

 

ساحل آنتریم,عکس های giant causeway, تصاویر giant causeway

عکس های ساحل آنتریم

 

واقعیت ماجرای گذرگاه غول پیکر

گذرگاه ساحلی غول پیکر با تعداد ۴۰۰۰۰ ستون سنگی به هم پيوسته از جنس بازالت بر اثر فوران آتشفشان در دوران باستان بوجود آمده است. این منطقه واقع در شهرستان آنتریم در ساحل شمال شرقی ایرلند شمالی در حدود سه مایلی شهر بوشمیلز قرار دارد.

 

ساحل آنتریم,عکس های giant causeway, تصاویر گذرگاه غول پیکر

گذرگاه غول پیکر در ایرلند

 

عکس های گذرگاه غول پیکر ایرلند,عکس های giant causeway, تصاویر giant causeway

تصاویر گذرگاه غول پیکر در شهر آنتریم

 

حدود 50 تا 60 میلیون سال قبل در دوره ی زمین شناسی پالئوژن، آتشفشان های پیرامون شهر انتریم بسیار فعال بودند؛ طوری که گاهی وقت ها حتی چند‌بار در روز فوران می کردند و گدازه های آن روی خاک‎ های آهکی جزیره راه افتاده و مساحت زيادي از زمین های اطراف را می پوشاند. به مرور زمان این گدازه ها روی زمین حرکت می کردند، شکاف هایی را که در اثر فوران های گذشته ایجاد شده بود می پوشاندند و در تمامی شکستگی ها نفوذ می کردند. ستون های سنگی از دامنه های کوه آغاز و تا ساحل دریا ادامه پیدا می کند و درون آب ناپدید می شوند. ارتفاع این ستون ها گاه به ۱۲ متر هم می رسد.برچسب ها :  گذرگاه غول پیکر آنتریم, گذرگاه غول پیکر ساحل آنتریم, عکس های گذرگاه غول پیکر ایرلند, گذرگاه غول پیکر ایرلند, افسانه ساحل آنتریم, گذرگاه غول پیکر شهر آنتریم, تصاویر گذرگاه غول پیکر, ساحل جاینت, عکس های giant causeway, تصاویر giant causeway, سواحل عجیب جهان
دسته بندی :   گردشگری / عجایب گردشگری
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1542
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود