آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   15 آبان 1399, 14:48

  کد خبر:1557
 549بازدید
 0

بحران کرونا در بیجار موجب تعطیلی 23 صنف متخلف شد

کرونا ویروس مهمان ناخوانده ای که مانند یک غول گرسنه به جان مردم افتاده و تا کنون 50 نفر از مردم شهرستان بیجار را به کام مرک برده و موجب تعطیلی 23 صنف در این شهر بحرانی شده است.

[…]

ویروس کرونا ، مهمان ناخوانده ، غول گرسنه ، ویروسی که بعد از تقریبا 9 ماه نه تنها به جان مردم راضی نشد بلکه لرزه انداختن بر اندام اقتصادی کشور شد و مرذم را تا حد بحران پیش برد. 

در موج جدید کرونا شهرستان بیجار در استان کردستان جزء 45 شهرستان بحرانی در کشور معرفی شد که از هفته گذشته موجب تعطیلی اصناف و بازایان شد و همین امر نگرانی مردم را چند برابر کرده است. 

مولوی زاده یکی از بازاریان بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: از هفته گذشته در پی اعلام فرمانداری 90 درصد مغازه های سطح شهر بیجار بسته است و این امر بسیاری از خانواده های این شهر را با توجه به گرانی افسار گسیخته مواد غذایی مردم را با مشکل مواجه کرده است. 

وی افزود: شهر بیجار یکی از شهرهای استان کردستان است که از نبود واحدهای تولیدی و کارخانجات رنج می برد و بیشتر جوانان آن یا مشغول دست فروشی هستند یا با آوردن وام های کلان یک مغازه برای خودشان دست و پا کرده اند که در این روزهای کرونایی با بستن مغازه ها موجب بروز مشکلات فراوانی برای آنها شده است.

 

کارگران مظلوم، قشر آسیب دیده ای که قربانی کرونا شده اند

 

یکی از مشاغلی که از وجود مهمان ناخوانده که مانند غول به جان مردم افتاده و خون آنها را می آشامد ، کارگران فصلی و روز مزد است که کسب و کارشان در این روزها آسیب جدی دیده است. 

یکی از کارگران فصلی که محل تجمع آنها دور میدان طالقانی است در گفتگو با خبرنگار کردتودی بیان داشت: با آمدن ویروس کرونا نان ما هم در طول این 9 ماه گذشته آجر شده و هر روز صبح با هزار امید و آرزو اینجا می آییم تا شاید آخر شب دست خالی برنگردیم.

مورد از اصناف متخلف بیجار پلمپ شدند


فرماندار بیجار اظهار داشت: عدم همکاری وبی توجهی به پروتکل های بهداشتی خانواده متوفیان غیرکرونایی  معضل این روزهای سیاه کرونا در بیجار است.

 

وی ضمن تشکر از همکاری کسبه و بازاریان و اصناف مختلف واقشار مردم گفت: بیش از ۹۰ درصد مرم بصورت آگاهانه و دواطلبانه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی وتعطیلی ها اقدام نموده اند و گشت های نظارتی با ۱۰ درصد باقی مانده  برخورد می کنند. 

ورمقانی گفت: با همکاری اقشار مختلف مردم، نتیجه مثبت محدودیت ها راچند روز آینده خواهیم دید. 

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به شرایط بحرانی شهرستان مردم از برگزاری مراسمات عزا و عروسی پرهیز کنند ، افزود: شدت شیوع ویروس در شهرستان افزایش یافته و عدم همکاری خانواده متوفیان غیرکرونایی در مراسمات تدفین و ختم شرایط را به مراتب سخت تر می کند.

 

۳۱بیمار بستری و۵۰ فوتی براثرابتلا به کرونادر بیجار


امیر مرسا مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار با بیان اینکه اوضاع ما نسبت به روزهایی گذشته تغییری نداشته است گفت: پاساژ ویروس بسیار بالاست و همچنان بیماران سرپایی با علائم کرونا درحال مراجعه به بیمارستان ومرکز ۱۶ ساعته می باشند. 

وی آمار بیماران بستری بخش ایزوله عفونی بیمارستان امام حسین (ع) بیجار را ۳۱ تن اعلام کرد وگفت: در حال حاضر ۳۱ بیماری کرونایی در بخش بستری می باشند که از این تعداد ۳ بیمار بدحال و ۲ بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل می باشند. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار تاکید کرد: نتیجه محدودیت های روزهای اخیر را ۲۰ روز آینده خواهیم دید و مردم باید همچنان برای حفظ سلامت خود آحاد جامعه  پروتکل ها را رعایت کنند. 

این مسئول از ۲۲۸ مورد بازرسی طی روزهای گذشته خبر داد واظهار داشت:۲۰ مورد گشت مشترک با ادارات و ۲۲۸ مورد بازررسی از اصناف مختلف انجام شده است که از این تعداد به ۶۸ مورد اخطار لازم داده شد و ۲۳ مورد از موارد متخلف به پلمپ انجامید. 

وی خاطرنشان کرد: استمرار بی توجهی پروتکل های بهداشتی می تواند خانواده های بیشتری را در بیجار سیاه پوش کند.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  بحران کرونا در بیجار, کرونا در بیجار, تعطیلی 23 صنف در بیجار, بیجار گروس, بیجار, اخبار بیجار, اخبار کرونا از بیجار, بیجارآنلان, 50فوتی کرونایی در بیجار, قربانی کرونا
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1557
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود