آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   17 آبان 1399, 17:39

  کد خبر:1559
 812بازدید
 0

۶ مجلس عروسی در بیجار تعطیل شد

فرماندار بیجار گفت: در شرایط بحرانی کرونایی، ۶ مجلس عروسی و ۲ مجلس ختم که برغم همه تذکرات و توصیه‌ها برگزار شده بود، در این شهرستان با حکم قضایی تعطیل شد.

[…]

علی اکبر ورمقانی روز جمعه بیان اینکه این شهرستان در شرایط بحرانی کرونایی قرار دارد و برگزاری چنین مراسمی غیر قانونی است، اظهار داشت: شرایط بحرانی کرونایی بیجار مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم و بازاریان ایجاد کرده اما تعدادی از خانواده‌ها با برگزاری مراسم ختم و عروسی بر مشکلات موجود می‌افزایند.

وی اضافه کرد: ستاد مبارزه با کرونا در قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا در شهرستان با کسی تعارف ندارد به همین خاطر در چند هفته اخیر بارها از طریق پیام‌های صوتی در سطح شهر و نشر در فضای مجازی، محدودیت‌های کرونایی اعلام شده لذا بی خبری از موضوع دیگر توجیه پذیر نیست.

فرماندار بیجار افزود: در شب و روز گذشته ۶ مجلس عروسی که از گروه‌های نوازنده نیز برای شرکت در مراسم دعوت کرده بودند، تعطیل و به برگزار کنندگان اخطار و تذکر داده شد و ۲ مجلس ختم که مهمانان زیادی هم داشتند نیز با حضور به موقع متوقف و اجازه برگزاری داده نشد.

وی با بیان اینکه حضور در چنین مراسمی بر تعداد مبتلایان و افزایش مرگ و میرها تاثیر مستقیم دارد، تاکید کرد: مهمان پذیری بیجاری‌ها موجب خواهد شد این شرایط بحرانی ادامه داشته و مشکلات اقتصادی نیز افزایش یابد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار جزء ۴۳ شهرستان بحرانی کرونایی کشور است که در سومین هفته تعطیلی اماکن و بازار تعطیل به سر میبرد که در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  عروسی در بیجار, مجلس عروسی, تعطیلی مجالس عروسی در بیجار, بیجارسیتی, اخبار بیجار, بیجار, ویروس کرونا در بیجار, ویروس کرونا, بیجارآنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1559
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود