آخرین خبرها

» بیجار / گفتمان

تاریخ انتشار:   23 شهریور 1397, 22:10

  کد مطلب:166
 566بازدید
 0

مهاجرت به دلیل عدم توجه مسئولان به ورزش بانوان مهمترین برنامه آینده ام است

نوجوان ورزشکار بیجاری گفت:با توجه به عدم امکانات ورزشی و عدم توجه مسئولان شهرستان به ورزش بانوان،مهاجرت مهم ترین برنامه آینده ام است.[…]

بانوان بیش از نیمی از جمعیت ایران را تشکیل می دهند که مسئولیت خطیر تربیت نسل آینده بر عهده آنها است و ورزش کردن یکی از ارکان سلامتی این قشر بشمار می آئید.
مشکلات اساسی در عدم گسترش ورزش های همگانی در سطح بانوان کشور به خصوص زنان بیجاری ناشی از کمبود فضاهای  مناسب ورزشی و سالن های اختصاصی  ویژه بانوان ، عدم فرهنگ سازی مناسب در این زمینه از سوی مسئولان شهرستان ،کمبود نیروی کار آزموده و با تجربه در زمینه آموزش رشته های مختلف ورزشی ، کمبود اعتبار در ورزش شهرستان به ویژه ورزش بانوان و سوء مدیریت از بزرگترین موانع بر سر راه توسعه ورزش بانوان بیجاری است.
    
نبود برنامه راهبردی در حوزه ورزش و جوانان بخصوص ورزش بانوان،عدم توجه برابر و عدالت محورانه به هیئت های ورزشی،عدم بهره گیری از خلاقیت و توانمندی جوانان در هیئت های ورزشی،عدم توجه به ورزش های بومی و محلی از مهمترین مشکلات حوزه ورزش شهرستان بیجار است.
    کسب مقام های ورزشی توسط بانوان شهرستان بیجار در رشته های مختلف ورزشی یکی از افتخارات کهن دیار گروس است که به سادگی از کنار آن نمی توان گذشت.
    در همین راستا گفت و گوی داشته ایم با یکی از ورزشکار نوجوان بیجاری که در ادامه می خوانید:
    لطفا خودتان را معرفی نمایید؟
    فاطمه بابامرادی هستم متولد سال 1381،دانش آموز پایه هشتم مدرسه شاهد و از سال 1388 به ورزش کاراته روی آورده ام.
    با توجه به اینکه ورزش کاراته رشته ورزشی خشنی است چگونه شد این ورزش را انتخاب کردید؟
    این سوال را خیلی ها از من می پرسند،اما علاقه شدیم به این رشته ورزشی موجب شد که این رشته را انتخاب کنم و این را هم بگویم کاراته علاوه بر اینکه ورزش خشنی است در عین حال آرامش بخش هم هست.
    تا کنون در چه مسابقاتی شرکت کرده اید؟
از زمان آغاز فعالیت ورزشی ایم تا کنون در هفت مسابقه شهرستانی،استانی،کشوری و یک مسابقه آسیایی شرکت کرده ام،که کسب یک مدال طلا و دو مدال نقره ماحصل شرکتم در مسابقات کشوری بود.
    
مهم ترین عامل پیشرفت شما در این رشته ورزشی چه چیزی است؟
حمایت های بی دریغ والدینم و تشویق های مربیم موجب شد که بتوانم در رشته ورزشی کاراته موفق باشم.
    این ورزشکار افتخار آفرین دیار گروس در ادامه این سوال با گلایه از مسئولان ورزش شهرستان بیجار،گفت: یکی از بحث های که مرا آزار می دهد این است که مسئولان ورزش شهرستان ما اصلا از حضور ما در مسابقات کشوری اطلاعی ندارند و نمی دانند که ورزش کار شهرستانشان چه مقام های در طی مسابقات کسب می کند.
    وی با گله مندی از رییس تربیت بدنی شهرستان بیجار ،از عدم وجود سالن اختصاصی ورزش کاراته با توجه به تعداد زیاد ورزشکاران این رشته انتقاد کرد و بیان داشت:هیئت ورزشی ما از کمترین اعتبار برای حمایت از ورشکاران این رشته جهت شرکت در مسابقات بی بهره است.
بابامرادی در ادامه خاطر نشان کرد:متاسفانه کار به جایی رسیده است که هر کس پول و بنیه مالی دارد می تواند به ورزش ادامه دهد و هر کس هم که پول ندارد از ورزش کردن و شرکت در میادین ورزشی محروم می ماند.
    این افتخار آفرین دیار گروس تصریح کرد: شهرستان بیجار از لحاظ رشته ورزشی بانوان دارای استعداد فراوانی است،اما عدم توجه مسئولان موجب دلسردی آنها شده است.
    وی تاکید کرد: بالا بودن هزینه های شرکت در مسابقات با توجه به عدم حمایت مسئولان شهرستان موجب افت شدید این ورزش رزمی در شهرستان شده است.
خانم بابامرادی سخنتان با مسئولان شهرستان؟
    ضمن قدردانی از زحمات بسیج ورزشکاران تنها حامی ورزش های رزمی در این شهرستان از مسئولان عاجزانه تقاضا دارم اگر از لحاظ مادی نمی توانند کمک حال ورزشکاران ما باشند،حداقل با حمایت های معنوی و قدردانی از ورزشکاران مایه دلگرمی آنها جهت پیشرفت ورزش شهرستان شوند.
    برنامه شما برای آینده چیست؟
    با توجه به سن کمم در سال 91 توانستم در کلاس مربیگری استاد شوسه کی شیهان ماسائو کاکاوا از مربیان مشهور جهانی شرکت نمایم و با توجه به عدم حمایت مسئولان شهرستان از ورزش بانوان ،و کمبود امکانات ورزشی ،بعد از اتمام تحصیلاتم ،مهاجرت جهت پیشرفت تحصیلی و ورزشیم اولویت اصلی برنامه های آینده ام است.
سخن پایانی؟
    ضمن قدردانی از سایت بام ایران که این مجال را برایم فراهم کرد که درد دلم را به گوش مسئولان برسانم باید بگویم،با توجه به بالا بودن هزینه مسابقات و عدم حمایت مسئولان شهرستان،ورزشکاران این شهرستان مجبور هستند که با تیم های دیگر شهرهای استان به مسابقات اعزام شوند و در نهایت کسب افتخارات هم به نام آنها ثبت می شود،بس توجه مسئولان به ورزش بانوان خواسته اصلی تمامی ورزشکاران این شهرستان است.
    لازم به ذکر است فاطمه بابامرادی در وزن 50+ در کلیه مسابقات حضور داشته اند.  برچسب ها :  
دسته بندی :   بیجار / گفتمان
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=166
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود