آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   29 شهریور 1397, 19:49

  کد خبر:187
 3072بازدید
 0

عزاداران حسینی در بیجار ۲۵۲ کیسه خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون کردستان با اشاره به استقرار تیم سیار اهدای خون در روزهای هفتم و هشتم محرم در بیجار گفت: این تیم در این دو روز ۳۸۹ داوطلب را پذیرش و ۲۵۲ کیسه خون کامل دریافت کرد.

[…]

محمدسعید کریمیان، مدیرکل انتقال خون کردستان اظهار داشت: از این تعداد، ۱۷۹ داوطلب در اولین روز و ۲۱۰ تن دیگر نیز در دومین روز به محل حضور تیم سیار اهدای خون که در ساختمان مدیریت فوریت‌های پزشکی بیجار مستقر شده بود مراجعه کردند.
وی به دریافت ۲۵۲ واحد کامل خون از داوطلبان بیجاری در دو روز گذشته اشاره کرد و افزود: اهداکنندگانی که پیشتر در استان کردستان تجربه اهدای خون داشته باشند می‌توانند در هر بار مراجعه پس از انجام مراحل پذیرش، مشاوره و معاینه با نظر پزشک خون اهدا کنند؛ این در حالی است که از اهداکنندگان بار اول تنها امکان دریافت نمونه خون وجود دارد و پس از گذشت سه ماه می‌توانند یک واحد خون به بیماران هدیه کنند.
مدیرکل انتقال خون کردستان با بیان اینکه ۱۲۰ داوطلب اهدای خون برای نخستین بار در بیجار پذیرش شدند، بیان کرد: از مجموع اهداکنندگان پذیرش شده ۵۴ داوطلب در سال حداقل دوبار خون اهدا کرده بودند که که اهداکننده مستمر نامیده می‌شوند و ۲۱۰ داوطلب نیز در سالیان گذشته به تناوب سابقه اهدای خون داشتند که ایشان نیز در زمره اهداکنندگان خون با سابقه قرار گرفتند.
کریمیان حضور بانوان بیجاری را نیز چشمگیر توصیف کرد و افزود: میانگین آمار اهدای خون بانوان در کشور پنج درصد است و این در حالی است که بانوان بیجاری بیش از ۲۰ درصد مراجعه کنندگان به این تیم سیار را به خود اختصاص دادند.
کریمیان تاکید کرد: از تمامی اهداکنندگان گرامی خواستاریم که اهدای خون را تا پایان ماه‌های محرم و صفر در دستور کار قرار دهند و انجام این عمل انسان دوستانه را تنها به روزهای خاصی از سال یا مناسبت‌های ملی و مذهبی موکول نکنند.
کریمیان با بیان اینکه نیاز به پلاکت خون در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری یافته است، عنوان کرد: عمر پلاکت خون تنها سه روز و راه تأمین آن اهدای داوطلبانه در کلیه روزها و فصول سال است.
وی ضمن عذر خواهی از آن دسته از اهداکنندگانی که با وجود حضور در صف‌های طولانی موفق به اهدای خون نشده‌اند، بیان کرد: استقبال از اهدای خون در ایام ماه محرم چشمگیر است و تعداد منابع انسانی و امکانات تیم سیار دارای محدودیت‌هایی است و از طرفی اهدای خون به عنوان یک امر تخصصی دارای بایدها و نبایدهایی است که می‌بایست با جدیت مدنظر قرار گیرد.
وی از اهداکنندگان خواست تا اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار داده و همواره به یاد داشته باشند که بیمارانی چشم انتظار نوع دوستی آنها هستند.
مدیرکل انتقال خون کردستان یادآور شد: تیم سیار اهدای خون روزهای نهم و دهم محرم مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی در دو شیفت صبح و عصر در درمانگاه شهر سریش‌آباد از توابع شهرستان قروه مستقر و میزبان داوطلبان اهدای خون خواهد بود.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=187
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود