آخرین خبرها

  کد خبر:306
 2749بازدید
 0

۶۴۰۰ بیکار ثبت شده در سامانه کاریابی بیجار

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیجار گفت: در شهرستان بیجار مشخصات ۶۴۰۰ بیکار در سامانه کاریابی ثبت شده است.

[…]

پرویز نظری امروز با اشاره به اینکه شهرک صنعتی بیجار دارای ۴۴ واحد صنعتی می باشد اظهار کرد: متاسفانه از این تعداد فقط ۱۶ واحد فعال است که حدود ۲۰۰ نفر کارگر در این واحدها مشغول به کار هستند.

وی افزود: در شهرستان بیجار ۲۲۲ تعاونی وجود دارد که ۷۱ تعاونی فعال و مابقی در دست اجرا و یا راکد می باشند و حدود ۱۲۰۰ نفر در این تعاونی ها شاغل هستند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیجار با بیان اینکه طبق آخرین سرشماری جمعیت شهرستان بیجار 89 هزار و 162 نفر می باشد، گفت: از کل جمعیت بیجار 27 هزار و 385 نفر شاغل هستند.

وی بیان کرد: در بازرسی های این اداره از واحدهای کارگری ۸۰۰ واحد شناسایی شده که مشغول فعالیت هستند.

نظری گفت: از این تعداد ۴ واحد، دارای ۵۰ تا ۱۰۰ نفر کارگر و ۳ واحد بیش از ۱۰۰ نفر کارگر دارند، بزرگترین واحد صنعتی و بزرگ ترین مجموعه معدنی به ترتیب کارخانه سیمان و مجموعه معدنی صنعتی صبانور هستند.

وی با اعلام اینکه حدود 6 هزار و 42 کارگر در شهرستان فعالیت دارند، تصریح کرد: از این میزان، 5 هزار و 70 نفر مرد و ۹۷۲ نفر زن هستند.

نظری ادامه داد: تعداد مستمری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان ۲۳۲ نفر است . 

وی با تأکید بر اینکه از افرادی که قصد اشتغال زایی در روستا های بیجار را دارند استقبال می شود، بیان کرد: به محض ابلاغ اعتبارات جدید به این افراد در چهار چوب رسته های مربوطه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تعلق می گیرد، لازم به ذکر است بیجار رتبه دوم در استان کردستان در جذب این تسهیلات را به خود اختصاص داده است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شهرستان بیجار تنها شهرستان در کشور است که دارای کار گزار اشتغال است یادآور شد: کارگزار اشتغال سهم به سزایی در روند ایجاد اشتغال شهرستان دارد و می توان آن را پلی بین وزارت کار و فعالان اقتصادی در نظر گرفت.

نظری در پایان با اشاره به تفاهم نامه مابین وزارت کار با جهاددانشگاهی یادآور شد: جهاد دانشگاهی با توانمندسازی متقاضیان تسهیلات اشتعال بالاخص متقاضیان تسهیلات خود اشتغالی که به آموزش نیاز دارند زمینه را برای ایجاد اشتغال واقعی فراهم می کند و در این راستا نیز تسهیلاتی تا سقف ۲۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود .


منبع خبر:  خبرگزاری ایسنا
برچسب ها :  بیجار, شهرستان بیجار, اشتغال در بیجار, صنعت در بیجار, متقاضیان کار, بیجار گروس, بیجار سیتی, بیجار آنلاین, بیکاری در بیجار
دسته بندی :   اخبار / اقتصادی و بازرگانی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=306
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود