آخرین خبرها

» اخبار / ورزشی

تاریخ انتشار:   25 مهر 1397, 23:36

  کد خبر:340
 2667بازدید
 0

تیم دوچرخه سواری بیجار پس از حل مشکل ویزا عازم کربلا می شود

تیم دوچرخه سواران بیجاری که سال گذشته با حمایت های مردم و مسئولان موفق شدند از شهر بیجار تا شهر کربلای معلی را رکاب بزنند، امسال در صورت رفع مشکل ویزا با 6 نفر عازم کربلا می شوند.

[…]

تیم دوچرخه سواران بیجاری که سال گذشته سه نفر از ورزشکار این رشته ورزشی بودند و در ایام اربعین حسینی، خود را با رکاب زدن به حرم مطهر امام حسین(ع) و علمدار کربلا حضرت ابوالفضل عباس(ع) رسانده بودند.
امسال نیز اعضای این تیم دوچرخه سواری به 6 ورزشکار افزایش یافته است و با توجه به آمادگی بدنی و روحی، سفیران پرچم دار ولایت و امامت کردستان در کشور عراق هستند.
یکی از ورزشکاران این تیم دوچرخه سواری با اشاره به افزایش عشق و معرفت به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) در میان اعضای تیم اظهار داشت و گفت: در اربعین سال گذشته، مشکلات و مسائل زیادی سد راه این حرکت بود که با وجود آن، تیم سه نفره دوچرخه سواری بیجار خود را به اربعین حسینی رساندند و در عزای سرور و سالار شهیدان به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
ذکریا زارع با ذکر اینکه مهمترین مشکل امسال ورزشکاران اخذ ویزای ورود به عراق است گفت: تیم دوچرخه سواری بیجار آماده برگزاری این حرکت خودجوش است و تا کنون با توجه به وعده و همکاری مسئولان شهرستانی و استانی، مشکل اخذ ویزا برطرف نشده است و فرصت و زمان حرکت به سرعت در حال سپری شدن است.
وی تیم دوچرخه سواری را نائب الزیارت عموم مردم بیجار دانست و افزود: این تیم دوچرخه سواری که امسال به 6 نفر افزایش یافته است، قصد دارد پیام ولایت مداری و عشق و علاقه مردمان دیار گروس به امامت را به گوش جهان رساند.
زارع بیان کرد: هزنیه های مصرفی دوچرخه ها، هزنیه تهیه غذا، هزنیه تهیه روادید و الزامات سفر، نیازمند حمایت مالی مردم و مسئولان است.
او گفت: تیم 6 نفره دوچرخه سواری بیجار با سربندهای یاحسین (ع) و پرچم مقدس جمهوری اسلامی مسیر استان های مختلف تا مرز مهران، کاظمین، سامرا، کربلا و نجف اشرف را رکاب خواهند زد.
زارع خاطرنشان کرد: مهمترین هدف این گروه از این حرکت نمادین رساندن پیام وحدت مسلمانان به گوش دشمنان اسلام است.
امسال دومین سال حرکت کاروانی در قالب دوچرخه سواری جهت زیارت اربعین حسینی از شهرستان بیجار خواهد بود و بیجار با 89 هزار نفر جمعیت در شرق استان کردستان واقع است.


منبع خبر:  خبرگزاری ایرنا
برچسب ها :  دوچرخه سواران بیجاری, بیجار, مسئولان بیجاری, بیجار گروس, اخبار ورزشی بیجار, بیجارسیتی, بیجار آنلاین, شهرستان بیجار
دسته بندی :   اخبار / ورزشی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=340
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود