آخرین خبرها

» بیجار / گفتمان

تاریخ انتشار:   30 آبان 1397, 12:04

  کد مطلب:416
 757بازدید
 0

استفاده از خلاقیت مهم ترین عامل کار آفرینی است

هوشنگ گورچینی کار آفرین برتر بیجاری استفاده از خلاقیت و نوآوری را مهم ترین عامل کار آفرینی دانست

[…]

انجام هر کاری چه کوچک و چه بزرگ حاصل خلاقیت است ، حال اگر به این خلاقیت بهاء داده شود و به سرانجام کلی برسد می تواند منبع در آمد شود.
هوشنگ گورچینی فوق لیسانس کشاورزی و جوان خلاق بیجاری نیز با استفاده ازخلاقیت خود در دومین شهر مرتفع ایران ، تنها گلخانه غرب کشور را احداث نموده که با انجام این پروژه توانسته زمینه اشتغال چندین نفر از همشهریان خود را به طورمستقیم و غیر مستقیم فراهم نماید.
هوشنگ گورچینی ، متولد سال 1355، فوق لیسانس کشاورزی ، عضو هیئت علمی و مدیر گروه کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز بیجار.
وی افزود: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی علی الخصوص هوای خنک تابستان و ارتفاع شهر بیجار ، بهترین محل برای پرورش گل رز شاخه بریده است ، بر همین اساس تنها گلخانه تولید گل رز شاخه بریده غرب کشور در بیجار احداث شد.
هوشنگ گورچینی در ادامه گفت: این گلخانه در زمینی به مساحت 14000 هزار متر مربع و حفر یک حلقه چاه عمیق به عمق 74 متری احداث شده است و گل های آن از نوع گل رز شاخه بریده که پایه ای آن از شرکت پرسیمان هلند وارد می شود و ظرفیت تولید سالانه 700000 هزار شاخه گل رز در رنگهای سفید ، صورتی ، نارنجی و قرمز می باشد. که عمده صادرات ما به بازارهای داخلی است ، اما امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم به بازارهای خارجی که عمده کشورهای مرز غربی ایران مد نظر است صادارات این محصول را داشته باشیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بیجار در ادامه تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ کار و تولید بومی در ایران ضعیف است و جوانان ما انتظار دارند که بعد از گذراندن دوران دانشگاه و گرفتن درجات علمی حتما در ادارات دولتی استخدام شوند و از آموخته های خود در دانشگاه به صورت عملی و تولیدی هیچ گونه استفاده ای نمی کنند.مدیر گروه کار آفرینی دانشگاه پیام نور بیجار در ادامه گفت: جوانان ما در کنار تحصیل علم و دانش باید از خلاقیت خود در زمینه گسترش فرهنگ کار و تولید در جامعه استفاده کنند تا هم عضوی مفید برای جامعه باشند و هم برای خود شغل ایجاد کرده باشند که شامل اجر مادی و معنوی کار می شود.
وی بیان داشت: ایران از لحاظ فضای کسب و کار در مقام 144 جهانی قرار دارد و از عواملی که مانع گسترش فرهنگ کار و تولید در ایران شده است ، موانع اداری سنگین ، بهره های بانکی بالا ، بورکراسی اداری ، بازاریابی محصولات تولیدی است که مشکلات عدیده ای برای سرمایه گذار و تولید کننده به وجود می آورد.هوشنگ گورچینی کار آفرین برتر بیجاری در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با کم شدن بورکراسی اداری برای فراهم شدن زمینه اشتغال و روند کار آفرینی بتوانیم شغل های بیشتری در جامعه ایجاد نمائیم زیرا با پیدایش شغل های جدید و تولیدی رفاه مردم بیشتر می شود و دغدغه خانواده در زمینه پیدا کردن شغل مناسب برای فرزندان خود کمتر می گردد و با این لحاظ تقویت ایمان افراد نیز بهتر می شود.

باز نشر از آرشیو سایتبرچسب ها :  تولید در بیجار, بیجار, دانشگاه بیجار, بیجار بام ایران, خلاقیت, گلخانه, فرهنگ بیجار, بیجاری, کار آفرین بیجاری, احداث, جامعه, تولیدی, جوانان
دسته بندی :   بیجار / گفتمان
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=416
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود