آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   7 آذر 1397, 20:18

  کد خبر:452
 2728بازدید
 0

۷۰ درصد جمعیت شهرستان بیجار تحت پوشش مراکز جامع سلامت هستند

مدیرشبکه بهداشت ودرمان خودمراقبتی بهداشتی عموم جامعه را حلقه مفقوده ارتقای شاخص سلامت عمومی خواند.

[…]

مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار ، گام اولیه ارتقای سلامت را آموزش خود مراقبتی خواند و اظهار داشت : بخش عمده ایی از مراقبت هایی که به سلامت ما منجر می شود حاصل خود مراقبتی بهداشتی است. 

وی افزود:کلیه خدمات خودمراقبتی بهداشتی مخصوص همه گروه های سنی از نوزادان تا سالمندان در  خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت ارایه می گردد.به گفته مدیرشبکه بهداشت و درمان بیجار : در زمان حاضر ۷۰ درصد از جمعیت شهرستان بیجار در مناطق شهری و روستایی تحت پوشش خدمات خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت هستند.

وی تاکید کرد: ۳۰درصد باقی مانده، با مراجعه به مراکز جامع سلامت نسبت به  تشکیل پرونده در این مراکز اقدام کنند.جعفری اذعان داشت : به ازای هر۲۵۰۰ نفر، یک مراقب سلامت وجود دارد و بر اساس برنامه برای هر کدام از گروه های سنی از نوزادان تا سالمندان برنامه منسجمی وجود دارد.

وی ادامه داد : برنامه های خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت ویژه کودکان، مادران باردار، واکسیناسیون و حوزه بهداشت محیط و حرفه ای، نوجوانان وسالمندان و همه گروه های سنی می توانند از خدمات این مراکز بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: کلیه خدمات در مراکز جامع سلامت برای گروه های سنی مختلف رایگان بوده و برای افراد بالای 40 سال آزمایش های قند خون، چربی و فشارخون به طور رایگان انجام خواهد شد و درصورت نیاز، به پزشک متخصص ارجاع داده خواهند شد.

جعفری خاطرنشان کرد: مردم می توانند با مراجعه به مراکز جامع سلامت و ثبت اطلاعات سلامت خود در سامانه سیب از کلیه خدمات رایگان بهره مند گردند و پس از دریافت خدمات، پیامکی مبنی بر تایید دریافت خدمت و اعلام رضایتمندی ارسال خواهد شد. 

مدیرشبکه بهداشت ودرمان عنوان کرد: تمامی مراکز جامع سلامت ، دارای پزشک عمومی، ماما، کارشناس بهداشتی و مشاوران تعذیه  و روانشناس است.جعفری اظهار داشت: خود مراقبتی بهداشتی حلقه گمشده سلامت عمومی جامعه است.

وی در پایان ارتقای شاخص سلامت عمومی جامعه را، یکی از رسالت های بنیادی مجموعه بهداشت ودرمان خواند وگفت: هدف مجموعه بهداشت ودرمان ارتقای شاخص خودمراقبتی در راستای سلامت عمومی وحفظ وارتقای این مهم،  در میان عموم مردم است.


منبع خبر:  بیجار یام ایران
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=452
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود