آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   29 خرداد 1397, 12:04

  کد خبر:46
 5668بازدید
 0

کبری شیر زن بیجاری

در شرایطی که بسیاری از خانواده حتی شرایط نگهداری از یک معلول را ندارند و بیشتر اوقات به بهزیستی می سپارند ، کبری شیر زن بیجاری به تنهایی از برادر معلول و خواهر بیمار خود که از نعمت داشتن کلیه محروم است مراقبت می کند.

[…]

زندگی برای برخی افراد کوله باری از خوشبختی و برای عده ای رنج و درد است این جمله را روزانه شاید بیش از صد بار بشنویم.

گزارش امروز ما داستان واقعی خانواده ای است که از نعمت پدر و مادر محروم هستند و کبری خواهر 34 ساله مسئولیت برادرمعلول 40 ساله و خواهر 38 ساله  بیمار خود را بر عهده دارد.

زندگیشان بعد از پیمودن پله های تنگ و باریک در اتاقی 12 متری با یک آشپزخانه کوچک که به گفته خودشان وسایل آن توسط خیرین و مردم جمع آوری شده است خلاصه می شود.

در بدو ورود با دیدن ابراهیم 40 ساله که از معلولیت مادرزادی رنج می برد و در تنهایی خود در گوشه ای از خانه بی صدا نشسته، غم و غصه ای عجیب در ذهنم موج می زند.

در شرایطی که بسیاری از خانواده حتی شرایط نگهداری از یک معلول را ندارند و بیشتر اوقات به بهزیستی می سپارند ، کبری شیر زن بیجاری به تنهایی از برادر معلول و خواهر بیمار خود که از نعمت داشتن کلیه محروم است و بر اثر دیالیز از ناحیه دست با مشکل مواجه شده است مراقبت می کند.

کبری 34 سال بیشتر سن ندارد اما غم روزگار و سختی پرستاری از یک معلول و یک بیمار او را کاملا شکسته کرده و سنش خیلی بیشتر از این حرفها نشان می دهد.

مهناز دختر 38 ساله خانواده 10 سال است بدون کلیه زندگی می کند و هر هفته سه جلسه دیالیز می شود.

هزینه های سرسام آور پزشکی و دیالیز و نداشتن بضاعت مالی موجب شده نتواند در لیست انتظار کلیه ثبت نام کند و دیالیزهای پی در پی باعث بروز مشکل شدید در دست هایش شده است.

کبری از خانه بدوشی و مستاجری می گوید ، از اینکه با داشتن برادر معلولش که خودش برای تمام کارهای شخصی ایش کولش می کند می گوید ، از نداشتن مخارج خرید کلیه برای خواهرش و از غصه های که در زندگیشان جا خوش کرده است.

وی با اشک های که مانند مروارید غلطان بر روی صورت چروکیده اش جاری شده می گوید اگر 10 سال قبل کسی بود که به داد ما می رسید دست های مهناز به این شکل نمی شد و الان علاوه بر خرید کلیه باید دست هایش هم عمل شود که هزینه درمان آن خیلی بالا است و از عده آن بر نمی آئیم.

کبری می گوید اگر سرپناهی در حد همین اتاق و آشپزخانه ای که در آن زندگی می کنیم مال خودمان بود و از دادن کرایه منزل خیالم راحت می شد بهتر می توانستم به دردهای دیگر زندگی ام برسم.

سختی های زندگی کبری خیلی بیشتر از آن است که در این گزارش بگنجد و هستندکبری های فراوانی که در گوشه گوشه این کشور پهناور نیازمند همت مسئولان و کمک خیرین می باشند.

موسسه مهر آفرین گروس با تشکیل کمپینی در فضای مجازی تا کنون توانسته مقداری از هزینه خرید کلیه مهناز را تامین نماید و با توجه به بالا بودن هزینه های عمل دست و کلیه این خواهر بیمار نیازمند دستان سخاوتمند خیرین هستند.

شماره کارت بانک ملی جهت کمک به این خانواده نیازمند 6037991899507663


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=46
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود