آخرین خبرها

  کد مطلب:463
 702بازدید
 0

درد دل های جاده بیجار -همدان با مردم و مسئولین

شاهراه موصلاتی بیجار - همدان به عنوان راه استراتژی نقش مهمی در توسعه شهرستان بیجار دارد،که در بعد از گذشت نیم قرن هنوز به سرانجام نرسیده است.

[…]

من جاده  بیجار همدان هستم  ، قدیمی ترین راه ماشین رو کردستان،  تولدم همزمان با جنگ جهانی اول بود و امسال  یکصدو دومین سال زندگیم راپشت سر گذاشتم .یاد آن وقتها به  خیر . زمانی که کامیون های استود بیکر ( یا به قول کردها  ا ستودی  ) و همچنین اتوبوس های موتور جلو دماغه دار روی من رفت وآمد می کردند .

عطر  وطعم آبگوشت قهوه خانه های مسیر مسافران  خسته و گرسنه را سر حال می آورد ،وقتی اتوبوس ها به مقصد می رسیدند کمک راننده ها با جارو خاک و خول لباس مسافران را می تکاندند ، گاهی گریه ام می گیرد. مدت هاست مرا ترک کرده اند وشاید  هم فراموش شده باشم .آرزو دارم دوباره رونق پیدا کنم  و روزی مثل سایر راه های کشور به طور کامل رنگ آسفالت را ببینم و بعد اگر خدا بخواهد اتوبان بشوم .
  افسوس که تا این لحظه به آرزویم نرسیده ام ،از  زمان احمد شاه قاجار تا به حال آنقدر وزیر و وکیل و رئیس و مسئول دیده ام که حساب کار از دستم در رفته . اما هیچ کدام نتوانسته اند در حوزه استان کردستان برای تکمیل و آسفالت من کاری بکنند . اگر آنها همت می کردند می توانستند در این مدت  با ماله هم که شده مرا آسفالت کنند .
گاهی میگویند بودجه نداریم و زمانی  می فرمایند فصل کار تمام شده واگر سال بعد هم با اعتراض مردم روبرو شدند یکی دوتا کمپرسی را در مسیر قرار میدهند تا کمی خاک جابجا کنند و به قول بچه ها خاک بازی کنند .
 امان از دست استان کردستان، همدانی ها سالهاست طرح اصلاح مسیر و آسفالت جاده را در استان خودشان تمام کرده اند اما کردستانی ها چه عرض کنم .


یادداشت از :عبدالحمید جعفریبرچسب ها :  
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=463
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود