آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   28 آذر 1397, 11:05

  کد خبر:482
 2734بازدید
 0

قویترین و سریعترین دستگاه اطفاء حریق بدون نیاز به ورود آتش نشان در دستان مخترع بیجاری

کیلومترها فاصله با مرکز ژن های خوب ، نخبگان و فرهیختگانی هستند که در استان های محروم با استفاده از توان تخصصی خود مشغول به خدمت شده اند و در کنار آن هم برای پیشرفت کارشان به ایده پردازی و اختراع می پردازند.

[…]

این روزها خبر استخدام اتوبوسی بنفشی ها خبر داغ فضای مجازی و رسانه های داخلی کشور بود، خبری که حکایت از بکارگیری و استخدام برخی ژن های خوب بدون هیچگونه تجربه در جاهای خوب برای تضمین آینده حکایت دارد.

اما کیلومترها فاصله با مرکز ژن های خوب ، نخبگان و فرهیختگانی هستند که در استان های محروم با استفاده از توان تخصصی خود مشغول به خدمت شده اند و در کنار آن هم برای پیشرفت کارشان به ایده پردازی و اختراع می پردازند.

 

سید حامد زمانی آتش نشان نخبه دیار گروس از آن صدها جوان فرهیخته دیار گروس است که این روزها نامش به خوبی در بین ایده پردازان و مخترعین می درخشد.

این جوان نخبه بیجاری شرکت کننده مرکز نوآوری شهرستان بیجار در جشنواره ایده های برتر جهاد دانشگاهی استان کردستان از نظر هیئت داوران ویژه جشنواره به افتخار پیوستن به ۲ طرح برتر استان کردستان نائل و جز اعضای باشگاه سه طرح برگزیده شد.

برای آشنایی بیشتر با این جوان نخبه با وی به گفتگو نشسته ایم که در ادامه می خوانید.

طفا خودتان را به طور کامل برای خوانندگان ما معرفی بفرمائید؟

بنده سید حامد زمانی هستم کارشناسی فرماندهی ومدیریت در عملیاتهای حریق وحوادث واحد آتش نشانی بیجار ، در سال ۹۱ طی آزمون های کتبی ، عملی آمادگی جسمانی ، مصاحبه و گزینش به جهت استخدام در آتش نشانی جذب و به طور رسمی از سال ۹۳ مشغول به خدمت شدم.

این نکته را هم بیان کنم که کارشناسی ارشد همین رشته را هم میخواندم اما به دلیل شرایط کاری از ادامه آن منصرف شدم و امیدوارم در آینده فرصت ادامه تحصیلات تکمیلی را نیز داشته باشم.

 

آقای زمانی در یک جمله آتش نشانی را تعریف کنید؟

آتش نشانی ، مجموعه ای از افراد با مهارتهای فردی فوق العاده ، با انگیزه ، فداکار و باهوش است و افراد باید مهارت کار با تجهیزاتی که گاها استثنایی و متناسب با رفع مشکل عملیات ها هستند را داشته باشند و نیاز به قدرت تصمیم گیری استثنایی در موقعیت های مختلف دارد.

 

در خصوص ویژگی اختراع خود برای خوانندگان ما بیشتر توضیح دهید؟

تفاوت ساختار ساخت وساز شهری در حال حاضر باعث تفاوت نوع حریق ها با گذشته شده ، حریقی که مد نظر بنده بود حریق طبقات و پارکینگ های منفی بود ،که با استفاده از نازلی خاص برای این نوع آتش سوزی برای اطفای آن ایده پردازی نمودم و قطعه مرتبط را طراحی کرده و نمونه اولیه آن را نیز ساختم.

 

ویژگی منحصر به فرد اختراع شما چیست؟

ویژگی این نازل این است که بدون نیاز به ورود آتش نشان به محدوده حریق ، در دو مرحله به آتش حمله ور می شود.

 

استقبال مسئولان از طرح شما چگونه است و برای تولید آن چه اقداماتی نیاز است؟

با وجود اینکه طرح های مختلفی برای صیانت از جان و مال مردم در ذهن دارم  و بسیاری از آن طرح ها را با ساخت وحتی نوع خاصی از آموزش مرتفع کردم اما نیازمند حمایت های بیشتر می باشم تا بتوانم به بهترین نحو آنها را به منصه ظهور برسانم. 

این را هم ذکر کنم بنده به جهت آموزش پرسنل آتش نشانی در نقاط مختلف کشور دعوت می شوم و در صورت داشتن مرخصی و با هزینه خودم برای ارتقای پرسنل آتش نشانی کشورم به این نقاط سفر نمودم ، و حتی در زمینه تالیف کتاب برای کودکان وحتی آموزشهای مردمی که لازم نیز هست، طرحهای مختلفی دارم که خواستار حمایت برای از سرگیری این ایده ها و طرح ها می باشم

در زمینه شارژ انواع کپسولهای آتش نشانی بدون هزینه خاصی باز پیشنهاداتی دارم که می تواند کمک حال درآمد واحد آتش نشانی و شهرداری باشد.

در مورد اجرای مرکز آموزش تخصصی آتش نشانی در بیجار که در استان و حتی منطقه، افتخار آفرین باشد نیز طرحهایی دارم که بدون بار مالی خاصی موجب شکوفایی شود که اگر مسئولان مشتاق باشند دریغ نخواهم ورزید و حتی در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و قطعات آتش نشانی و فروش آنها و تاسیس مرکزی به جهت تعمیرات و حل مشکل آتش نشانی های استان و منطقه نیز ایده هایی دارم که باز به خواست و تصمیم مسئولان برای اجرایی کردن شان نیازمندم.

 

مهمترین مشکل واحد آتش نشانی شهرستان بیجار چیست؟

در آتش نشانی بیجار نیازمند برخی به روز رسانی های فنی و تکنولوژیک هستیم تا با یاری همکاران عزیزمان در خدمت رسانی موفق تر باشیم.

 

تلخ ترین و شیرین ترین خاطره شما از دوران خدمتتان ؟

هر لحظه در آتش نشانی خدمت کردن را عنایت خدا می دانم ، تلخ ترین خاطرات مربوط به خدایی ناکرده دیدن خسارت احتمالی شهروندان در حوادث و شیرین ترین خاطرات هم مربوط به کمک به همشهریان در وقایع و دیدن آرامش آنهاست.

 

سخن پایانی آتش نشان جوان مبتکر و مخترع بیجاری؟

تمام امید و آرزویم ماندن و خدمت کردن و رشد شهرستان است هر چند که در این مسیر ناملایمتی ها و سختی هایی وجود داشته اما تا کنون با تمام وجود با همکارانمان تمام تلاش خود را معطوف داشته ایم اما از مسئولان عزیز خواهشمندم برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان و افت شاخص های توسعه انسانی از طرح های نوآورانه و پیشنهادات کارشناسی استقبال کنند ، ما برای ارتقای سطح کیفیت زندگی در شهرمان به کمک هم نیاز داریم و باید با شوق و انگیزه به یکدیگر کمک نماییم.

در پایان باید از همکارانم در مرکز نوآوری بیجار و آقای جمشیدپور مدیر این مرکز به سبب تلاش ها و کمک هایشان تشکر کنم


منبع خبر:  بیجار یام ایران
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=482
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود