آخرین خبرها

  کد مطلب:488
 430بازدید
 0

حوضچه های طبیعی از جاذبه های گردشگری ورودی بیجار-قروه

در پی بارش های اخیر در ورودی جاده بیجار قروه با وجود چاله چوله های متعدد حوضچه های طبیعی ایجاد شده است که نگاه هر رهگذری را به خود جلب می کند.

[…]

نارضایتی مردم از وضعیت نامناسب جاده های منتهی به بیجار داستان طولانی است که به نظر می رسد خیال تمام شدن ندارد.

راه های مواصلاتی یکی از مهمترین زیر ساخت های شهری است که موجب پیوند جوامع به یکدیگر می شود، اما آنچه در جاده های بیجار قابل مشاهده است جدایی جوامع است که پیوند آن.

در جوامع امروز برای توسعه شهری آیتم های مختلفی وجود دارد، در زمانی که جوامع صنعتی مشغول موارد مهمی مانند مسائل زیست محیطی، دسترسی به فضاها و افزایش سرانه آن و توسعه شبکه حمل و نقل عمومی هستند ، شهرستان بیجار باید اندر خم یک آسفالت با کیفیت مناسب برای خیابان ها و جاده های منتهی به شهر باشد.

دم زدن از قدمت چندین هزار ساله شهرستان بیجار وجود معضل چاله های اسکندرون در جاده های منتهای به این شهر را بر قلب ها سنگین تر می کند و تمام هم و غم مردم و مسافران ترددی در این مسیر به جای مطالبه در امر پیشرفت شهرستان نگران وضعیت نامناسب جاده ها هستند.

در حال حاضر ایجاد چاله های غفلت بجز مسیر بیجار-همدان، بیجار-قیدار به ورودی جاده بیجار قروه هم رسیده است.

 

با گذر در جاده های شهر بیجار آنچه ذهن هر مسافری را به خود مشغول می کند علت این همه نابسامانی در جاده های بیجار چیست؟ چرا مسئولان امر یک بار برای همیشه به وضعیت جاده های بیجار سر و سامان نمی دهند.

جاده بیجار قروه از محورهای مواصلاتی پر تردد در شهرستان بیجار است که یک لاین آن وارد جاده افسانه ای بیجار همدان می شود که در طول چند سال اخیر بعلت تردد ماشین های سنگین چاله های در آن ایجاد شده که می توان جزء جاذبه های طبیعی در این شهر به حساب آورد.

متاسفانه وضعیت نامناسب جاده های منتهی به بیجار مشکلات زیادی برای رانندگان به وجود آورده است که خطر تصادفات و اضافه کردن تعمیر ماشین ها جزء مهمی از این مشکلات است.

وجود چاله های فراوان، از بین رفتن آسفالت جاده بر اثر تردد بیش از حد ماشین های سنگین، عدم افتتاح کنار گذر چنگیز قلعه برای تردد ماشین های سنگین موجب بروز حوادث ناخوشایند در این مسیر شده است که نیازمند تدبیر ویژه مسئولان برای برطرف کردن این مشکل است.

 

 سخنی با مسئولان:

کارخانه سیمان بیجار تنها واحد تولیدی بزرگ در شهرستان بیجار است که طبق گفته مدیر عامل این کارخانه سالانه چند هزار تن به خارج کشور صادرات دارند، بهتر است مسئولان اداره راه و شهرسازی به جای خریداری قیر و آسفالت کردن جاده های منتهی به بیجار از سیمان های این کارخانه خریداری و با سیمان کردن جاده ها تا حدودی معضل چاله چوله های جاده ای را حل نمایند.

انتهای پیام/برچسب ها :  
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=488
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود