آخرین خبرها

» اخبار / فرهنگی و هنری

تاریخ انتشار:   4 دی 1397, 09:28

  کد خبر:489
 2472بازدید
 0

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار: تمسک به فرهنگ قرآنی زمینه ساز سعادت جامعه است

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار گفت:تمسک به فرهنگ قرآنی و توجه به تفسیر و معانی قرآن کریم زمینه ساز رشد و سعادت جامعه است.

[…]

حجت الاسلام حسن رهبر با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار داشت: قرآن و اهل بیت(ع) دو سرمایه جاویدان برای بشریت بوده که می‌توان با مراجعه به این دو گنجینه مبانی اصیل اسلامی را استخراج کرد.

وی با بیان اینکه باید نسل جوان را با قرآن آشنا کنیم، افزود: قرآن نور است و نورانیت را به دنبال دارد که باید مربیان و مدرسان قرآنی علاوه بر آموزش قرائت این کتاب آسمانی، معارف و آموزه های آن را برای نسل جوان تبیین کنند.

موسسات قرآنی نقش تاثیرگذاریی در ترویج فرهنگ قرآن دارند

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در ادامه به نقش مهم و تاثیر گذار موسسات قرآنی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی نهادی است که با ترویج آموزه‌های دینی زمینه مشارکت مردم در برنامه‌های دینی و فرهنگ را مهیا می‌کند و موسسات قرانی بهترین بستر برای ترویج معارف دینی در جامعه هستند.

حجت الاسلام رهبر همچنین به اهمیت قرآن‌آموزی از زمان کودکی اشاره و بیان کرد: اگر از زمان کودکی به فراگیری قرآن بپردازیم تمام آیات آن با سرشت آدمی آمیخته می‌شود و تأثیرگذاری آن بیشتر است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه موسسات قرآنی شهرستان بیجار در طول سال با اجرای برنامه های غنی قرآنی توانسته اند مخاطبان زیادی از گروه های سنی مختلف را جذب کنند و باید این روند را مورد حمایت جدی قرار داد.

حجت الاسلام رهبر با تاکید بر ارتقای فرهنگ دینی در جامعه عنوان کرد :ارتقای فرهنگ دینی در جامعه و تلاش در راستای جذب جوانان و نوجوانان به فرهنگ غنی اسلامی مهم ترین راه مقابله با عمق دسیسه های دشمنان است.


منبع خبر:  خبرگزاری مهر
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / فرهنگی و هنری
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=489
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود