آخرین خبرها

  کد مطلب:517
 707بازدید
 0

هنرمند گروسی اسماعیل عسکری

اسماعیل عسکری، در سال 1339 خورشیدی در شهرستان بیجار، بیجار گروس متولد شد، و و اول نوجوانی مجذوب دنیای رنگها گردید، و در کلاس استادان نقاش شرکت کرد و از محضر آنان بهره فراوان جست و در عین حال به مطالعه آثار پیشینیان در زمیته نقاشی و مجسمه سازی پرداخت...

[…]

اسماعیل عسکری، در سال 1339 خورشیدی در شهرستان بیجار، بیجار گروس متولد شد، و و اول نوجوانی مجذوب دنیای رنگها گردید، و در کلاس استادان نقاش شرکت کرد و از محضر آنان بهره فراوان جست و در عین حال به مطالعه آثار پیشینیان در زمیته نقاشی و مجسمه سازی پرداخت، و با تجاربی در خور توجه به مرحله ای تازه از آمیزه ی رنگ و حجم پی برد، و ارزشها و معیارهای هر یک را شناسایی کرد و با خلق آثار پرجاذبه ی خویش در بیش از بیست و یک نمایشگاه جمعی و انفرادی داخل و خارج از کشور نمود و آثار خود را در معرض تماشای هنرمندان قرار داد. او در نمایشگاه آثار حجمی موذه هنرهای معاصر تهران در سال 1374 به مقام دوم و راه یابی به بینیال دو سالانه نقاشی رسید و جایزه برتر را به خود اختصاص داد.

فرمها و ترکیبن بندی قوی و رنگهای پر حرکت کاملا آشکار و نمایان است که این نوع تکنیک در ایران . برای نخستین بار با اسم لیشان معروف شد. استاد اسماعیل عسکری با بیش از هجده سال سابقه فعالیت هنری و آموزش هنرجویان، هم اینک مدیر و مدرس آموزشگاه نقاشی و عضو کمیسیون استاندارد نقاشی و آثار حجمی وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان فنی و حرفی کشور است که گوشه هایی از آثار ایشان تا کنون در شش جلد کتاب جهت بهره گیری علاقمندان منتشر شده است.

او دوست دارد در دنیای نقاشی از فضاهای سنتی و فرمهای مورد علاقه مردم ایران به ویژه از شیوه زندگانی مناطق کردنشین در تابلوهایش استفاده کند و همیشه در طرحهاو تابلوها،فضای مملوس دوران زندگی و محیط اجتماعی خویش ذا مد نظر داشته و حتی در مصاحبه های رادیویی و تلویزیونی نیز به این جهات اشاره نموده و خو را به عنوان فرزندی از فرزندان کرد دیار بیجار گروس معرفی کرده و آموزشگاه خویش را به این نام به ثبت رسانیده استبرچسب ها :  
دسته بندی :   بیجار / هنرمندان و نویسندگان شهرستان
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=517
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود