آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   12 بهمن 1397, 11:06

  کد خبر:527
 2526بازدید
 0

رشد ۱۶۳ درصدی بارندگی در بیجار

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بیجار گفت: تاریخ ۸ بهمن ماه ۹۷ میزان بارندگی در شهرستان بیجار ۱۸۳ میلیمتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۳ درصدی رشد کرده است.

[…]

پیمان قمری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که در سالن جلسات جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه شغل غالب مردم شهرستان بیجار کشاورزی است این اداره پرکار ترین اداره شهرستان است .
وی افزود: در سال جاری ۲۶۳ هزار تن گندم در شهرستان تولید شده است و رکورد تولید در شهرستان جا به جا شد که ۲۴۱ هزار تن از این رقم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان خریداری شده است.
وی عنوان کرد: از این میزان ۱۴۱ هزار تن سهم تعاون روستایی با ۱۶ مرکز خرید، ۷۸ هزار تن سهم اداره غله و ۲۱ هزار تن برای اولین بار سهم بخش خصوصی جهت تهیه آرد بوده است .
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بیجار تصریح کرد: برای اولین بار در شهرستان ۷ هکتار زعفران و ۴ هکتار موسیر با پرداخت تسهیلات کشت شد .
وی با بیان اینکه بیشترین میزان توزیع کود شیمیایی در استان مربوط به بیجار بوده است، گفت: در سال جاری، ۶۶۵۱ تن کود ازته، ۱۵۷۲ تن کود فسفاته و ۳۰ تن کود پتاسه توزیع شده است که نبود کیسه و ماشین آلات حمل و نقل دو وقفه در توزیع کود ایجاد کرد .
قمری با اعلام اینکه پروژه ایران ایکاردا یکی از پروژه های مهم اداره بخش تولیدات گیاهی است ، تصریح کرد: این پروژه در بیجار انجام شد که ۱۶ هزار هکتار گندم و ۴۵۰ هکتار جو زیر کشت رفت .
وی با ذکر اینکه ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به متقاضیان پرداخت شده است، ادامه داد: بخش اعظم این تسهیلات پروژه های دامی بوده است، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال فراگیر، ۲۲ میلیارد تومان خط اعتباری مکانیزاسیون پرداخت شده است .
قمری خبر داد: تا تاریخ ۸ بهمن ماه ۹۷ میزان بارندگی ۱۸۳ میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۳ برابر رشد کرده است و ۲۶ درصد افزایش بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت بوده است .
وی اعلام کرد: راه اندازی مجتمع دامداری شهر توپ آغاج یکی از پروژه های مهم است که ۲۰ واحد ۵۰ راسی دارد و ۱۱ واحد این مجتمع در حال ساخت و مابقی در حال واگذاری است .
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با اشاره به توزیع مواد غذایی در بحث تنظیم بازار، خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۱۵ تن برنج ، ۱۶ تن گوشت قرمز ، ۵ تن مرغ منجمد ، ۲ تن مرغ گرم ، ۲۰ تن روغن، ۱۵ تن شکر، ۲ تن خرما در بیجار توزیع شده است .
وی در پایان یادآور شد: در دهه فجر ۵۷ پروژه قابل افتتاح در جهاد کشاورزی شهرستان بیجار به ارزش ۱۷۲۸ میلیون ریال کمک دولتی بلاعوض و ۳۹۱۹۲ میلیون ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است وجود دارد .منبع خبر:  خبرگزاری ایسنا
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=527
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود