آخرین خبرها

  کد مطلب:556
 610بازدید
 0

قصه پر غصه کارگران شهرداری بیجار

کارگران شهرداری صدای اعتراض خود را در راستای عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه با تجمع در مقابل فرمانداری بیجار به گوش مسئولان رساندن و امیدوارند این بار وعده شهردار برای پرداخت بیمه و حقوق آنان محقق شود.

[…]

امروز تعدادی از کارگران شهرداری بیجار در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و حقوقشان طی چندماه گذشته تجمع کردند.

کارگران شهرداری که تعداشان بیش از 80 نفر بود بعد از 6 ماه به ناچار با تجمع در مقابل فرمانداری بیجار صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندند.

اعتراض کارگران در عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه و به‌مخاطره افتادن زندگی خانوادگی‌شان امروز با این تجمع به گوش مسئولان رسید.

عدم پرداخت به موقع حقوق و مطالبات کارگران شهرداری بیجار مشکلات عدیده‌ای برای امرار معاش آنها به وجود آورده بود، اما به نظر می‌رسد تداوم این مشکل دیگر کاسه صبر تعدادی از این کارگران را سرآورده و با تجمع مقابل فرمانداری بیجار خواستار رسیدگی زود هنگام به مطالبات خود شدند.

گویا شهرداری بیجار خبر از زندگی و دغدغه‌های کارگران این سازمان ندارد، که مشکلات‌شان با گذشت 6 ماه خیال حل شدن ندارد.

وجود مشکلات عدیده مالی که مسئولان شهرداری آن را محصول عدم مدیریت صحیح شهرداران گذشته و ارثیه بد یمن برای شهرداری می‌دادند، موجب شده است تا این نهاد خدماتی و عمرانی با مشکلات زیادی مواجه شود. اما با این حال باید شهرداری بیجار طی این مدت این مشکلات را مرتفع و رسیدگی و پرداخت به موقع حقوق کارگران را در اولویت امور خود قرار دهد و کم کاری خود را توجیه نکند.

استخدام‌های بی‌رویه در شهرداری در سنوات گذشته  و با روی کار آمدن هر شهردار و شورای شهر و جذب  نیروهای جدید و عدم توانایی شهرداری در تعدیل نیرو، عدم پرداخت حقوق به موقع کارگران و برخی از کارمندان و بسیاری از مشکلات دیگر شهرداری بیجار را فلج می‌کند و باید به این امر هر چه سریعتر رسیدگی شود.

نبود درآمد پایدار شهرداری بیجار، عدم مدیریت درست بر درآمد‌های ایجاد شده، عدم پرداخت به موقع عوارض ساخت و ساز و عدم مدیریت صحیح بعد از پرداخت این عوارض از جمله مواردی است که متأسفانه تا کنون شهرداری بیجار نتوانسته است به هیچ کدام از آنها رسیدگی کند.

بهتر است شهرداری بیجار به جای ساخت و هزینه مدام بوستان و پارک‌هایی که اکثرا ناتمام می‌مانند حقوق کارگران و یا حداقل بیمه کارکنان و کارگران خود را واریز کند.

 شاید مسئولان شهرداری عواقب عدم پرداخت حقوق کارگران و حتی منجر شدن این امر به اختلاف‌های خانوادگی در نظر نمی‌گیرند و به راحتی از آن عبور کرده‌اند که بعد از گذشت 6 ماه همچنان این مشکل پا برجاست.

محمدی از کارگران شهرداری در این رابطه به خبرنگار فارس گفت:  گذشته از این که برخی از اوقات حتی هزینه خرید نان شب خود را ندارم، برای هزینه درمان همسرم نمی‌توانم از بیمه استفاده کنم و شهرداری  نزدیک به 6 ماه است که بیمه واریز نکرده است.

وی بیان کرد: شاید حقوق کارگری با وجود هزینه‌های بسیار مخارج کفاف زندگی ما را نداشته باشد، اما همین درآمد کم موجب می‌شود حداقل نیازهای زندگی را برآورده کنیم که متأسفانه شهرداری آن را هم از ما دریغ کرده است.

یکی دیگر از کارگران شهرداری بیان کرد: تا کنون نیز بر اساس وجدان و تعهد اخلاقی خود به شهرداری و خدمت به همشهریان کار را ادامه داده‌ایم، اما متأسفانه گویا وجدان خفته مسئولان شهرداری بیدار نشدنی است و ما امروز مجبور به تجمع مقابل فرمانداری شدیم تا شاید مشکلات ما با واسطه‌گری توسط مسئولان ارشد شهرستان برطرف شود.

* وعده شهردار جهت پرداخت حقوق و مطالبات کارگران

این تجمع دقایقی بیش به طول نینجامید و با تماس تلفنی معاون فرماندار بیجار با شهردار و وعده وی برای پرداخت حقوق کارگران تا اواخر این هفته خاتمه یافت و کارگران صبور و زحمت‌کش شهرداری بار دیگر صبر را به ایجاد زحمت برای مسئولان ترجیح دادند.

امید است این بار وعده شهردار بیجار برای پرداخت حقوق و واریز بیمه کارگران محقق شود و این قشر زحمت‌کش بیش از این به رنج و سختی گرفتار نشوند.برچسب ها :  
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=556
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود