آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   29 بهمن 1397, 15:15

  کد خبر:591
 2839بازدید
 0

274 مورد حیوان گزیدگی از ابتدای سال تا کنون در بیجار

وجود سگ های ولگرد در کوچه پس کوچه های بیجار که به صورت گله ای در خیابان شهر حرکت می کنند موجب نارضایتی شدید بین شهروندان شده که وجود 274 مورد حیوان گزیدگی نتیجه افزایش سگ های ولگرد در سطح شهرستان بیجار است.

[…]

گسترش زندگی شهری، پیشروی بدون حد و مرز شهرها در محدوده طبیعت و برخی اوقات مجاورت با کوهستان‌ها و جنگل‌ها از یک طرف و رشد غیرمنطقی و غیراصولی حاشیه شهرها منجر به پدیده‌ای جدید به نام حیوانات ولگرد شده است.

پدیده‌ای که از یک سو زمینه ایجاد ترس و وحشت برای شهروندان و ساکنان شهرها به ویژه حاشیه‌نشینان شهرها را سبب شده و از سوی دیگر سبب بروز بیماری‌های مختلف و انتقال آن به انسان شده است.

این روزها با گذر از کوچه و خیابانهای شهر بیجار مخصوصاً شب ها شاهد تعداد کثیر سگهای ولگرد در سطح شهر هستیم و این امر آسایش مردم را برهم زده است اما متاسفانه هنوز به طور جدی در رابطه با رفع این مشکل هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

سگهای ولگرد علاوه بر اینکه از لحاظ بهداشتی برای مردم زیان آور هستند باعث برهم زدن آرامش و امنیت جانی شهروندان مخصوصاًٌ کودکان هستند.

شهروندان هر روز صبح به جای لذت بردن از هوا و فضای مناسب،با کیسه های در هم دریده زباله روبه رو می شوند که تعداد زیادی سگ دور آن جمع شده است ، بنا بر اظهارات مردم این امر به معضل بزرگی تبدیل شده که بایستی هر چه سریعتر نسبت به حل آن اقدام شود.

افزایش کم‌سابقه جمعیت سگ‌های ولگرد نارضایتی‌هایی را از سوی شهروندان به دنبال داشته و این اعتراضات شهروندان بیجاری به دستگاه‌های متولی امر فقط به برگزاری جلساتی در این زمینه منجر شد که تا کنون هیچ خروجی نداشته و هروز بر جمعیت سگ های ولگرد در شهر افزوده می شود.

جولان سگ های ولگرد در کوچه پس کوچه های بیجار

شهرستان بیجار بیشترین مورد حیوان گزیدگی نسبت به جمعیت را در استان به خود اختصاص داده است

رئیس مرکز بهداشت بیجار  در گفتگو با خبرنگار علت افزایش سگهای ولگرد را ممنوعیت اتلاف آنها را نام برد و اظهار داشت: طبق برنامه کار زنده گیری سگ ها به عهده شهرداری است که به صورت ناقص انجام شده است. 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کون 274 مورد حیوان گزیدگی به بیمارستان امام حسین(ع) بیجار مراجعه کرده اند ، افزود: شهرستان بیجار بیشترین مورد حیوان گزیدگی نسبت به جمعیت را در سطح استان به خود اختصاص داده است. 

ملکی گفت:  مقرر شد بعد از زنده گیری سگ ها توسط شهرداری که آنهم بعلت نبود توان مالی و زیر ساخت های لازم تا کنون انجام نشده ، دامپزشکی نسبت به جدا سازی سگ های مریض از سالم اقدام نماید و سگ های مریض توسط شهرداری اتلاف شود. 

رئیس مرکز بهداشت بیجار با تاکید بر اینکه طبق مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست و انجمن های ان جی دوستداران محیط زیست و حیوانات و دستور خود استانداری اجازه اتلاف سگها وجود ندارد ، بیان داشت: همین عامل موجب افزایش سگ های ولگرد در سطح شهر بیجار و بروز مشکلاتی شده است. 

وی از برگزاری کارگروه امنیت غذایی در تاریخ 22 تیر ماه سال جاری و خبر داد و اعلام کرد: بعد از گذشت چند ماه  هیچکدام از مصوبات مقابله با افزایش سگ های ولگرد توسط دستگاه های ذی ربط انجام نشده است. 

ملکی تصریح کرد: واکسیناسیون ، درمان سرم تراپی و پیگیری از اقدامات مرکز بهداشت بعد از مراجعه هر حیوان گزیده به مرکز حاری بیمارستان امام حسین (ع) است که از ابتدای سال جاری تا کنون 191 مورد روستایی و 83 مورد شهری داشته ایم.

شهرداری بیجار پول ندارد ؟!!
شهرداری بیجار در حالی دم از بی پولی می زند که طی چند روز گذشته مبلغ 70 میلیون تومان بابت حق الزحمه اعضای شورا به حسابشان واریز کرده است. 

این در حالی است که این 70 میلیون می توانست مرهمی باشد بر زخمی های تن رنجیده شهرداری بیجار که کارگران آن 4 ماه است حقوق دریافت نکرده اند و شهروندان هم از وجود سگ های ولگرد به ستوه آمده و هر روز شاهد افزایش آمار سگ گزیدگی در این شهر با قدمت هفته هزار ساله هستیم. 

اعضای محترم شورای شهر بیجار که مردم از انتخاب شما پشیمان شده اند و برای ابراز پشیمانی هم راه به جایی ندارند بهتر نبود روحیه ایثارگریتان شکوفامی شد و این مبلغ را به خزانه شهرداری عودت می دادید.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=591
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود