آخرین خبرها

  کد مطلب:645
 525بازدید
 0

مراکز درمانی بیجار، چشم انتظار همکاری سازمان های بیمه ای

مراکز درمانی و بیمارستانی هیچ منبع درآمدی ندارند و غیر از حقوق پرسنل سایر هزینه های آنها از محل پرداخت حق بیمه بیماران تامین می شود از طرف دیگر سازمان های بیمه ای سهم خود را به موقع پرداخت نمی کنند و مراکز درمانی بیجار به این دلیل به مشکل خورده اند.

[…]

سازمان تامین اجتماعی و خدمات درمانی در بیجار در سال جاری فقط یک ماه و صندوق نیروهای مسلح و کمیته امداد امام(ره) نیز تنها دو ماه حق بیمه خود را پرداخت کرده اند.
در وضعیت فعلی و حجم مراجعات مردمی، مراکز درمانی برای ارایه خدمات به مردم با مشکل مواجه شده اند داروخانه ها نیز با مشکل مشابه ای در این خصوص مواجه هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار به مشکلات مرکز درمانی به ویژه داروخانه ها به علت عدم پرداخت حق بیمه اشاره نمود و از تصمیم مدیر داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) برای جابجایی مکان فعلی آن به همین دلیل خبر داد.
نبی الله مهدویان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عدم پذیرش دفترچه های درمانی توسط مراکز درمانی و بیمارستانی را موجب ایجاد مشکلات زیادی برای مردم دانست و خاطرنشان کرد: یک داروخانه با فروش بیش از شش ماه و عدم دریافت وجه آن، انگیزه ای برای کار و فعالیت نخواهد داشت و در واقع به سمت فلج شدن می رود.
وی از مدیران بالادستی خواست برای این وضعیت فکر و چاره ای بیاندیشند و گفت: اغلب فعالیت داروخانه ها با سپردن وثایق مالی صورت می گیرد که موجب آمدن بدهی های کلان برای آنان شده است.
مدیر داروخانه بیمارستان امام حسین (ع) بیجار نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: اکثر شرکت های طرف قرارداد فروش نقدی دارند و یا به صورت چک با مدت کم دارو عرضه می نمایند و این درحالی است که قیمت بیشتر داروها از طریق دفترچه باید توسط بیمه ها پرداخت گردد که انجام نمی شود.
دکتر ابروش افزود: محل فعالیت این داروخانه در محوطه بیمارستان است و مردم فکر می کنند، جزیی از بیمارستان است و باید حتما داروی مورد نیاز و به صورت دفترچه ای عرضه شود.
وی ادامه داد: این در حالی است که حضور این داروخانه در محوطه بیمارستان در مقایسه با داروخانه های داخل شهر هیچ مزیت دیگری ندارد و علاوه بر آن باید بهترین خدمات را نیز ارائه دهیم.
او گفت: در نظر دارد داروخانه را به داخل شهر منتقل نماید تا بتواند مانند دیگر داروخانه ها، صرفا برخی داروها را عرضه و به صورت نقدی نیز فروش نماید که متاسفانه در این صورت مردم و بیماران برای تهیه دارو با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد و مشکلات دریافت سهم بیمار از مبلغ دارو نیز به عهده بیمار خواهد بود.
ابروش با اشاره به اینکه مدیریت بیمه های استان برای این وضعیت چاره اندیشی کنند، تاکید کرد: این وضعیت به نفع هیچ کس نیست وبویژه به ضرر بیمار خواهد بود و مشکلاتی را برای وی به همراه خواهد آورد.
رییس سازمان تامین اجتماعی شعبه بیجار نیز می گوید: گردش اداری و نسخه دوم داروها در مرکز درمان سازمان تامین اجتماعی استان بررسی می شود و مقداری زمان لازم دارد.
مجتبی سالمیان افزود: وضعیت مالی این سازمان مناسب است و می تواند، پس از حصول اطمینان و انجام گردش اداری، پرداخت انجام گیرد.
به گفته رییس سازمان تامین اجتماعی شعبه بیجار، مذاکراتی اخیرا میان شهرستان بیجار و مدیر درمان استان صورت گرفته است که مقرر گردید، بزودی بدهی چند ماه تسویه گردد.
در شهرستان بیجار یک بیمارستان، چهار درمانگاه دولتی، یک مرکز درمانی سازمان تامین اجتماعی، یک درمانگاه بخش خصوصی و حدود شش داروخانه بخش خصوصی فعال است.
این شهرستان در شرق استان کردستان واقع شده است.برچسب ها :  داروخانه های بیجار, بیجار, تامین اجتماعی بیجار, بیمارستان بیجار, مشکلات, شهرستان بیجار, مراکز درمانی بیجار, استان کردستان, دفترچه درمانی, بیماری در بیجار, بیجار گروس, بیجارسیتی, بیجار آنلاین
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=645
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود