آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   8 اسفند 1397, 23:37

  کد خبر:660
 2677بازدید
 0

سرپرست فوریت های پزشکی شهرستان بیجار:روزانه 10 ماموریت توسط فوریت های پزشکی در بیجار انجام می گیرد

سرپرست فوریت های پزشکی شهرستان بیجار با ذکر اینکه روزانه ۸ الی ۱۰ ماموریت در شهرستان بیجار انجام می شود، گفت: در ماه۲۹۰ ماموریت و سالانه بالغ بر ۳۵۰۰ ماموریت انجام می شود که ۲ هزار ماموریت شهری و مابقی ماموریت های جاده ای است.

[…]

محمدرضا باشوکی، منطقه کردستان، با اشاره به افزایش تعداد پایگاه های فوریت های پزشکی سطح شهرستان بیجار اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون ۲ پایگاه در این زمینه اضافه شده است، که یک پایگاه در شهر بیجار و یک پایگاه جاده ای در محور بیجار به همدان در شهر بابارشانی است.

وی افزود: با افزایش این پایگاه ها تعداد ماموریت ها در سال ۹۶ از دو هزار و 860 مورد به سه هزار و 500 مورد ماموریت در سال رسیده است.
وی افزود: ۲ پایگاه شهری و ۵ پایگاه جاده ای در شهرستان بیجار وجود دارد که در تمامی محور های شهرستان مستقر و آماده امداد رسانی می باشند.
سرپرست فوریت های پزشکی شهرستان بیجار، با بیان اینکه باید به ازای هر ۳۵ کیلومتر یک پایگاه جاده ای وجود داشته باشد، بیان کرد: در جانمایی پایگاه ها موفق به اختصاص یک پایگاه شده ایم که سال آینده در روستای خورخوره احداث می شود و ۳ مسیر بیجار _ پیرتاج، بیجار _ قیدار و بیجار _ زنجان را پوشش می دهد.
وی با اعلام اینکه از نظر (تعداد و امکانات) آمبولانس هیچ مشکلی در شهرستان وجود ندارد، تصریح کرد: ناوگان آمبولانس شهرستان نوسازی شده است و در ۷ پایگاه موجود در شهرستان ۱۰ آمبولانس رده C از بهترین آمبولانس های کشور وجود دارد.
باشوکی با ذکر اینکه روزانه ۸ الی ۱۰ ماموریت در شهرستان بیجار انجام می شود، ادامه داد: در ماه۲۹۰ ماموریت و سالانه بالغ بر ۳۵۰۰ ماموریت انجام می شود که ۲ هزار ماموریت شهری و مابقی ماموریت های جاده ای است.
وی خاطرنشان کرد: اغلب ماموریت های شهری مربوط به افراد مُسن است که دچار ضعف و بی حالی می شوند، که برای این افراد درمان در محل صورت می گیرد و نیاز اعزام به بیمارستان نیست.
سرپرست فوریت های پزشکی شهرستان بیجار در پایان با اعلام اینکه ۱۰ درصد از تماس ها مزاحم تلفنی و ماموریت های کاذب است، از مردم خواست: جهت خدمت رسانی بهتر و به موقع حاضر شدن سر صحنه و کمک به همشهریانی که نیاز به اورژانس دارند از مزاحمت تلفنی و ماموریت های کاذب خودداری کنند. 


منبع خبر:  خبرگزاری ایسنا
برچسب ها :  بیجار, شهرستان بیجار, ماموریت, پایگاه امداد و نجات, فوریت های پزشکی, پزشکان بیجاری, آمبولانس, اخبار پزشکی, اخیار بیجار, بیجار گروس, bijar, bijarcity
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=660
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود