آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   15 اسفند 1397, 08:18

  کد خبر:678
 2635بازدید
 0

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار: 416 هکتار از اراضی ملی شهرستان بیجار رفع تصرف شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار با بیان اینکه در طول یکسال گذشته 416 هکتار از اراضی ملی شهرستان بیجار رفع تصرف شده است ، گفت: در این راستا تا کنون 202 پرونده تشکیل شده است.

[…]

قدیر آریان در جمع خبرنگاران بیجار اظهار داشت: با همکاری مردم در اعلام گزارش تصرف منابع طبیعی، ماموران و محیط بانان موفق به جلوگیری از تخریب و تصرف 45 مورد تخلفات شدند.

وی از تشکیل 202 فقره پرونده برای تخریب و تصرف 270 هکتار اراضی ملی در حوزه حفاظت از منابع ملی در بیجار خبر داد.

رئیس منابع ملی و آبخیزداری بیجار گفت: امسال 275 مورد گزارشات مردمی به منابع طبیعی ارسال شده که 215 مورد گزارشات صحیح بوده و 202  فقره آن منجر به تشکیل پرونده و به دادگاه ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه در طول یکسال گذشته 416 هکتار از اراضی ملی شهرستان بیجار رفع تصرف شده است ، گفت: در این راستا تا کنون 202 پرونده تشکیل شده است.

آریان ادامه داد:  یکی دیگر از اقدامات مهم این اداره در راستای حفظ محیط زیست شهرستان، جداسازی اراضی کشاورزی از ملی در چهار روستای چشمه کوره، مهرآباد، قزل بلاغ و چهل میران بوده است.

وی به آمار استعدادیابی زمین‌هایی که به صورت واگذاری به شرکت‌های مختلف تولیدی اشاره و بیان داشت: حدود 50 هکتار از اراضی روستای امیرآباد برای احداث کارخانه پتروشیمی و 140 هکتار از اراضی ملی برای پروژه زنجیره فولاد با توجه به استعداد منطقه به جهاد کشاورزی واگذار شده است.

این مسئول با اشاره به فرا رسیدن هفته درختکاری ، از توزیع 7 هزار و 500 اصل نهال از 6 نوع سازگار با محیط زیست در میان مردم و دستگاه های اجرایی خبر داد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی نیازمند همیاری همه آحاد جامعه است،از اجرای طرح خانه تکانی کاغذی در شهرستان بیجار خبر داد و بیان داشت: از 5 مدرسه که بیشترین کاغذ باطله را جمع‌آوری کند به صورت جداگانه در اردیبهشت ماه تقدیر به عمل خواهد آمد.

آریان از برگزاری 10 دوره آموزشی، ترویجی برای مجریان و بهره برداران محلی در طول سال گذشته خبر داد و بیان داشت: 550 دانش آموز نیز در قالب همیار طبیعت، مروج و محافظ با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی جذب شدند.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  منابع طبیعی بیجار, بیجار, حفاظت, شهرستان بیجار, آبخیزداری بیجار, کشاورزی در بیجار, روستاهای بیجار, بیجار گروس, بیجارسیتی, بیجار آنلاین, بیجار بام ایران, اخبار بیجار, اخبار اجتماعی بیجار
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=678
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود