آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   21 اسفند 1397, 09:18

  کد خبر:699
 2708بازدید
 0

در نشست قضات دادگستری با منابع طبیعی مطرح شد: در برخورد با مخربین منابع طبیعی گذشت جایز نیست

در نشست قضات دادگستری با رئیس اداره منابع طبیعی بر برخورد با مخربین منابع طبیعی برای حفاظت از اراضی ملی تاکید شد.

[…]

همزمان با هفته منابع طبیعی ، نشست رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با قضات دادگستری با حضور امام جمعه و فرماندار برگزار شد.

در این نشست رئیس اداره منابع طبیعی پس از ارائه گزارش عملکرد سالیانه این اداره اظهار داشت: امسال 275 مورد گزارشات مردمی به منابع طبیعی ارسال شده که 215 مورد گزارشات صحیح بوده و 202  فقره آن منجر به تشکیل پرونده و به دادگاه ارجاع شده است.

وی افزود: با همکاری مردم در اعلام گزارش تصرف منابع طبیعی، ماموران و محیط بانان موفق به جلوگیری از تخریب و تصرف 45 مورد تخلفات شدند.

آریان از قضاوت در مورد 693 پرونده تخریب مجدد در سال جاری خبر داد و بیان داشت: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط مخربین باید تابلو و پنج مارک نصب شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری بیجار تصریح کرد: :  یکی دیگر از اقدامات مهم این اداره در راستای حفظ محیط زیست شهرستان، جداسازی اراضی کشاورزی از ملی در چهار روستای چشمه کوره، مهرآباد، قزل بلاغ و چهل میران بوده است.

 

تربیت دینی در اعتلای ارزشهای دینی موثر است
حجت الاسلام علی مرادی هم در این جلسه با گرامیداشت هفته منابع طبیعی ، گفت: ائمه معصوم(ع) در پاره‌ای از روایات به‌طور مستقیم به درختکاری امر کرده‌اند و یا به صراحت از فضیلت و ارزش آن سخن گفته‌اند.

وی با بیان اینکه همه ما در پاسداری از حریم انفال موظف هستیم ، افزود: تربیت دینی در اعتلای ارزش های دینی موثر است.

امام جمعه بیجار تاکید کرد: آموزش و پرورش، دانشگاهها و مبلغین باید مروج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی باشند.

 

قضات دادگستری پشتیبان نیروهای منابع طبیعی هستند
فرماندار بیجار هم در این جلسه با بیان اینکه قوه قضاییه و قوه مجریه باید در زمینه حفاظت از منابع طبیعی همکاری متقابل داشته باشند، افزود: دهیاران و شوراها در حفاظت از منابع طبیعی نقش موثری دارند .

وی با اشاره به نقش قضات دادگستری در حفاظت از منابع طبیعی گفت: قضات دادگستری پشتیبان نیروهای منابع طبیعی هستند و در برخورد با مخربین منابع طبیعی گذشت جایز نیست.

 

در دادگستری عزم برخورد با مخربین و متصرفین وجود دارد
شریف پور رئیس دادگستری شهرستان بیجار در این جلسه با تاکید بر اینکه در دادگستری پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) جدیت و عزم برخورد با مخربین و متصرفین منابع طبیعی وجود دارد، افزود: در زمینه تشکیل پرونده تخریب و تصرف و ارجاع به محاکم قضایی گزینشی برخورد نشود.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت مبلغین دینی، بسیج مردمی، دهیاران و شوراها در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی استفاده شود.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  هفته منابع, حفاظت از منابع طبیعی, برخورد با متخلفین, دادگستری بیجار, منابع طبیعی بیجار, بیجارسیتی, بیجار آنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=699
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود