آخرین خبرها

» بیجار / بیجار شناسی

تاریخ انتشار:   23 اسفند 1397, 12:41

  کد مطلب:709
 361بازدید
 0

بنای اولیه ی تاریخی شهرستان بیجار ، بیجار گروس ( قسمت آخر )

در سال 1351 شمسی تقاضای احداث پارک جنگلی در بیجار توسط بهمن شاهنده ( نماینده ی بیجار گروس ) به وزیر کشاورزی و منابع طبیعی ارائه می شود که گویا با موفقیت رو به رو می شود ولی هیچگاه در زمینه ی احداث آن اقدامی صورت نمی گیرد.

[…]

در سال 1351 شمسی تقاضای احداث پارک جنگلی در بیجار توسط بهمن شاهنده ( نماینده ی بیجار گروس ) به وزیر کشاورزی و منابع طبیعی ارائه می شود که گویا با موفقیت رو به رو می شود ولی هیچگاه در زمینه ی احداث آن اقدامی صورت نمی گیرد.
در بهار سال 1356 شمسی بارندگی بسیار شدیدی در بیجار گروس رخ می دهد در داخل شهر، تعدادی از خانه های واقع در زیر جاده قدیم همدان ( محلات زیر بلوار امام حسین ) و تعدادی از محلات نقاره کوب و حلوایی در اثر جاری شدن سیل آسیب می بینند. در 27/3/1357 شمسی مردم بیجارنیز به مناسبت چهلمین روز حوادث قم ( شهادت تعدادی از مردم قم به دست ماموران شاه )بازار بیجار را تعطیل کرده و مراسمی را به همین مناسبت برگزار کنند. که با اقدامات شهربانی، تهدادی از مردم مغازه های خود را باز کرده و شروع به کار می کنند. شهرستان بیجار، بیجار گروس در دوران پهلوی هیچگاه نتوانست رونق گذشته ی خود را بازیابد و موقعیت ویژه خود را از دست داده و بزرگان کشور نیز کمتر به آن توجه ای نموده ند و در نتیجه روز به روز از رونق افتاده و از دوران پهلوی تا کنون تقریبا رشد منفی مواجه شده است و کم کم حتی رونق دوران پهلوی را نیز از دست می دهد و اکنون شهر بیجار با رکود کامل رو به رو گردیده است.
در پست های قبلی بیان شد، ساختمان های معروف و قدیمی شهر، که در قسمت میان قلعه قرار گرفته بودند در سال های 1347 تا 1350 شمسی جهت احداث خیابان تخریب گردیدند و به این راحتی بماهای قدیمی و با ارزش شهر نابود شدند و از آن قلعه و بناهای تاریخی داخلآن برای ما چیزی باقی نمانده است، طوری که امروز حتی یک بنای قدیمی که ارزش تاریخی ویژه ای داشته باشد در شهر وجود ندارد.برچسب ها :  بیجار, احداث, پهلوی, تعدادی, دوران, قدیمی, هیچگاه, نماینده, منابع, شاهنده, محلات, تاریخی, جنگلی, تقاضای, کشاورزی, ارائه, طبیعی, موفقیت, مناسبت, اقدامی
دسته بندی :   بیجار / بیجار شناسی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=709
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود