آخرین خبرها

  کد مطلب:743
 333بازدید
 0

سرعت گیرهای که همه چیز خودرو را می گیرند.

بلوار در شهرها، الگو و نماد زیبایی هستند و برای آن تناسب و استانداردهایی برای زیبایی شهر تعریف کرده اند.تناسب نیز یکی از زیبایی های است که اگر مورد توجه قرار گیرد، برای همه بسیار پسندیده خواهد بود.

[…]

بلوار در شهرها، الگو و نماد زیبایی هستند و برای آن تناسب و استانداردهایی برای زیبایی شهر تعریف کرده اند.تناسب نیز یکی از زیبایی های است که اگر مورد توجه قرار گیرد، برای همه بسیار پسندیده خواهد بود. وقتی به بلوار امام (ره) بیجار نیم نگاهی داشته باشیم، به زیبایی های خاص آن و استقبال مردم بخصوص جوانان و افراد میان سال از این مسیر بسیار خوب که در حال حاضر اصلی ترین تفرجگاه مردم است، پی خواهیم برد.

مسوولین شهر نیز با تدابیر مناسب در گذر زمان، تاکنون تغییرات زیادی را برای افزایش و ارتقا زیبایی تنها بلوار شهر اندیشیده اند تا بتواند لحظات آرام بخش و به یاد ماندنی برای پرکردن اوقات فراغت مردم در این مسیر فراهم نمایند.در این میان مسیر تردد خودروها در دو طرف بلوار نیز همین انتظار را برای رانندگان ایجاد نموده است.
ولی مدتی است بخاطر بی احتیاطی چند راننده و رخ دادن یک یا دو تصادف در مسیر بلوار، حدود 20 سرعت گیر در دو طرف بلوار برای خودروها ایجاد شده است، و موجب شده است که خودروها هنگام حرکت، همیشه با فرازو فرودهای زیاد مواجه شوند.اگر با دقت خاصی حرکت خودروها رصد گردد، انگار اینکه این وسایل نقلیه هراز گاهی بالا و پایین می روند و ناخود آگاه تصور می شود، ماشینها می رقصند.

هر موضوعی در این خلقت منظم الهی، نظم خاص خود را دارد و همه بندگان موظف هستند این نظم را رعایت نمایند، قرار نیست بخاطر بی نظمی و بی احتیاطی انگشت شماری، جمعیت زیادی ازلذت و زیبایی یک حرکت آرام بخش و زیبا در بهترین و زیباترین مسیر شهری بیجار محروم شوند.اگر کارشناسی با یک نگاه دقیق موضوع را ارزیابی نماید متوجه خسارات زیادی در خودرو ها نیز خواهد شد. و اگر کارشناس روانشاسی نیز آسیبهای روحی و روانی رانندگان را بررسی کند، قطعا متوجه آسیبهای زیادی در روح و روان مردم نیز خواهیم شد.

پیشنهاد می گردد، صرف نظر از مراتب مذکور، راهنمایی و رانندگی و شهرداری بیجار با نظرسنجی از رانندگان و صاحب نظران، موضع وجود حدود 20 سرعت گیر در یک بلوار حدود یک کیلومتری را بعمل آورد و بر اساس نتایج حاصله ،راهکار مناسب تری برای افزایش آرامش، امنیت و ارتقا فرهنگ رانندگی در شهر را تدبیردهد.

شهر بیجار بعلت قرار گرفتن در میان کوههای بلند و تراکم فضاهای فیزیکی و جمعیتی در مرکز شهر، از وجود مسیرهای طولانی محروم است و بلوار امام(ره) تنها مسیر طولانی با زیبایی خاصی خود در این است.

 برچسب ها :  بلوار, زیبایی, زیادی, خودروها, بیجار, رانندگان, آسیبهای, رانندگی, مناسب, افزایش, ایجاد, محروم, گردد،, احتیاطی, بخاطر, متوجه, خواهیم, ارتقا, خواهد, بسیار
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=743
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود