آخرین خبرها

  کد خبر:747
 1096بازدید
 0

کشاورزی محور توسعه شهرستان بیجار است

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: شهرستان بیجار 320 هزار هکتار اراضی زراعی دارد که حدود 7 هزار هکتار یعنی ۲.۵ درصد آن اراضی آبی است که این میزان بسیار کم و ناچیز است.

[…]

خالد جعفری شامگاه چهارشنبه در دیدار با همکاران جهاد کشاورزی بیجار، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی دارد اما شرایط کنونی تمام ظرفیت و توانایی این منطقه نیست.

وی تاکید کرد: ما بعنوان متولی بخش کشاورزی باید با تلاش و همت مضاعف بهره‌برداران و سرمایه‌دارانی که در بخش کشاورزی پای کار آمده‌اند و حضور فعالی دارند را حمایت کرده و بعنوان الگو معرفی کنیم.

وی بیان کرد: شهرستان بیجار 320 هزار هکتار اراضی زراعی دارد که حدود 7 هزار هکتار یعنی ۲.۵ درصد آن اراضی آبی است که این میزان بسیار کم و ناچیز است.

جعفری افزود: در این راستا به جد پیگیر هستیم تا 7 هزار هکتار از اراضی پایاب سد تالوار و 7 هزار هکتار از اراضی سد سیازاغ در حوزه بیجار، آبی شوند و این خود تحول عظیمی در بحث اراضی آبی این شهرستان ایجاد می‌کند.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان افزود: طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان بیجار از سال 97  ابلاغ شده است و باید این سه سال باقی مانده تا سال 1400 را طبق برنامه عملیاتی عمل کنیم و برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های شهرستان بر مبنای این برنامه 4 ساله  اجرایی می‌شود و هدف از این کار داشتن برنامه منسجم در راستای تولید و اشتغال بخش کشاورزی استان و شهرستان بیجار است. 

جعفری عنوان کرد: جهاد کشاورزی بیجار از نیروهای باتجربه و جوانان تحصیلکرده تشکیل شده است که این ظرفیت سرمایه ارزشمندی است و باید قدر آن را دانست و از همکاران انتظار داریم با توجه به ظرفیت و استعداد شهرستان در بخش کشاورزی تمام تلاش خود را برای توسعه و پیشرفت این بخش بکار گیرند.

 وی بیان کرد: باید اعتبارات بخش مکانیزاسیون شهرستان در راستای تجهیز و نوسازی ماشین آلات و ادوات موجود جذب شود با این هدف که کشاورز شیوه‌های جدید برای بهره‌وری بیشتر از منابع با حفظ منابع پایه را جایگزین کند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در چند سال اخیر فضا برای پرورش دام محدود شده و بسیاری از مراتع از بین رفته است و در این راستا در شهرستان بیجار بعنوان قطب دامداری استان می‌توان از روش‌هایی مانند کشت ماشک علوفه‌ای در تناوب زراعی در اراضی دیم استفاده کرد.

وی عنوان کرد: چون دام اگر قرار است پرورش یابد باید منابع علوفه ای آن نیز  تامین شود تا از لحاظ اقتصادی هم برای دامدار به صرفه باشد.


منبع خبر:  خبرگزاری فارس نیوز
برچسب ها :  شهرستان بیجار, کشاورزان بیجاری, بیجار, زراعت در بیجار, کردستان, بیجار گروس, بیجار سیتی, بیجار بام ایران
دسته بندی :   اخبار / اقتصادی و بازرگانی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=747
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود