آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   9 اردیبهشت 1398, 12:00

  کد خبر:785
 1076بازدید
 0

رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار 25 روستا بیجار در سال ۹۸ گاز رسانی خواهند شد

رئیس شرکت گاز بیجار از گازرسانی به 25 روستای شهرستان بیجار در سال 98 خبر داد.

[…]

حامد روحی با اشاره به اینکه در شهرستان بیجار ۲۹ هزار و ۹۶۰ اشتراک وجود دارد گفت: این تعداد شامل اشتراک های خانگی، تجاری ، صنعتی ، تولیدی، مرغداری ، دامداری،  و... است که تمامی این گازرسانی ها در قالب بهره برداری از ۵۵ ایستگاه تقلیل فشار و اندازه گیری ، شبکه ها و تاسیسات گاز در حال فعالیت است.

 وی با بیان اینکه ۹۵ کیلومتر شبکه ،کار گاز رسانی در شهرستان بیجار را انجام می دهند گفت: در این مقدار شبکه گازرسانی ۱۱۰۰ شیر شبکه وجود دارد که همواره نیازمند تعمیرات و کنترل هستند .

رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار تصریح کرد: تداوم استمرار جریان گاز همواره در شهرستان بیجار برقرار بوده است و خوشبختانه در سال ۹۷ هیچ نوع قطع گاز به صورت اضطراری و اتفاقی را نداشته ایم .

 روحی با ذکر اینکه ۹۰ نفر پرسنل در سطح شهر و روستا مشغول خدمات رسانی هستند ، ادامه داد: این خدمات شامل تعمیرات شبکه، تعمیرات ایستگاه های تقویت فشار، خدمات امور مشتریکن ، بازدید و سرکشی از ایستگاه های تقلیل فشار، کنتور خوانی، امداد گازرسانی، گازبانان روستاها  و... هستند .

 وی با تأکید بر اینکه با آغاز سال جاری 25 روستا در دست اقدام برای گازرسانی است ، خاطرنشان کرد: پیمانکار برای گازرسانی به 25 روستا انتخاب شده است و در مرحله تجهیز کارگاه هستند که به زودی عملیات اجرایی  آنها آغاز می شود و در صورت تامین اعتبار و نبود معارض تا پایان سال گازرسانی به این 25 روستا انجام می شود .

 روحی ادامه داد: با گازرسانی به این 25 روستا در سال جاری بیش از 1200 خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره مند می شوند و در حال حاضر ۱۴۳ روستا و ۵ شهر، شهرستان بیجار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند .

 وی یادآور شد: شهرستان بیجار شامل ۲۳۵ روستا دارای سکنه است که از این تعداد فقط ۱۹۳ روستای بالای 20 خانوار  قابلیت گازرسانی دارند و در مرحله اول در دست اقدام می باشند که با احتساب گاز رسانی به 25 روستا در سال جاری فقط 25 روستای شهرستان که قابلیت گازرسانی دارند بدون گاز می ماند که تامین بودجه و گازرسانی به آنها در دست اقدام می باشد.

 رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار تصریح کرد: گازرسانی به واحد های تولیدی و صنعتی در قالب مصوبه شورای اقتصاد به منظور جایگزین کردن گاز به جای سوخت های موجود با پرداخت یارانه و در بسیاری از موارد بصورت رایگان در حال انجام می باشد که در دو سال گذشته حدود ۴۰ واحد صنعتی به صورت رایگان گازرسانی شده است.

 وی در پایان گفت: مجموعا در سال ۹۶ و ۹۷ قریب به 70 میلیارد ریال برای گازرسانی به روستا ها و واحد های صنعتی و تولیدی از منابع داخلی شرکت ملی گاز در شهرستان بیجار هزینه شده است


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  گاز رسانی, بیجار, بیجار گروس, روستاه های بیجار, بیجار آنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=785
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود