آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   11 اردیبهشت 1398, 00:30

  کد خبر:787
 1147بازدید
 0

آغاز واکسیناسیون رایگان علیه بیماری‌های تب‌مالت، شاربن و آبله در بیجار

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیجار از آغاز واکسیناسیون رایگان علیه بیماری‌های تب‌مالت، شاربن و آبله در این شهرستان خبر داد.

[…]

هادی اسکندری از‍ آغاز واکسیناسیون رایگان علیه بیماری‌های تب‌مالت، شاربن و آبله در بیجار خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام (تب‌مالت و سیاه‌زخم ) و مهار بیماری واگیر دامی آبله، طرح واکسیناسیون گسترده جمعیت دامی شهرستان از ۵ ادریبهشت آغاز شده و تا  ۳۱ خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

به گفته وی، شبکه دامپزشکی شهرستان بیجار به منظور اجرای کامل این طرح با بسیج امکانات و نیروهای خود اقدام به ساماندهی اکیپ‌های عملیاتی در بخش‌های دولتی و خصوصی کرده است.

اسکندری ادامه داد: در همین راستا پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ هزار نوبت راس دام سبک علیه بیماری‌های آبله و شاربن و 3 هزار و 500  نوبت  راس دام سنگین علیه بیماری شاربن و ۵۵ هزار نوبت راس بره و بزغاله مولد علیه بیماری تب‌مالت زیرپوشش واکسیناسیون قرار گیرد.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیجار افزود: از آنجایی که بیماری‌های آبله، شاربن و تب مالت از بیماری‌هایی است که در صورت شیوع می‌تواند خسارات اقتصادی فراوانی وارد سازد و با توجه به اینکه شهرستان بیجار یکی از قطب‌های مهم دامپروری در استان کردستان است، لزوم انجام به موقع واکسیناسیون دامی در آن بسیار مهم است.

اسکندری عنوان کرد: با پوشش مناسب واکسیناسیون جمعیت دامی شهرستان و مراقبت و پایش فعال طی چندین سال گذشته هیچ موردی از بیماری‌های گروه ۱ از جمله تب برفکی، آبله، شاربن و طاعون نشخوارکنندگان کوچک در سطح شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.


منبع خبر:  خبرگزاری فارس نیوز
برچسب ها :  شهرستان بیجار, شاربن, واکسیناسیون, بیجار, آبله،, بیماری, دامپزشکی, تب‌مالت, اخبار بیجار, اخبار پزشکی
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=787
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود