آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   27 اردیبهشت 1398, 21:26

  کد خبر:856
 421بازدید
 0

اظهارات کودک پسندانه سخنگوی شورای شهر بیجار ؛ بیجار با چند الاکلنگ و تاب تاب زنگ زده شهر دوستدار کودک می شود!

سخنگوی شورای اسلامی بیجار در جمع خبرنگاران از تبدیل شدن بیجار به شهر دوستدار کودک خبر داد، گویا وی از محرومیت بچه های معصوم بیجار گروس بی خبر است ، فرزندانی که برای گذران اوقات فراغت خود باید با اسباب بازی های رنگ و روی رفته و شکسته پارک پانزده خرداد روزگار بگذرانند.

[…]

فضاهای تفریحی و فرهنگی از مکان های مهمی است که در سلامت روحی و نشاط اجتماعی جوانان و افراد جامعه تاثیر گذار است.

امروز دانشمندان بر اساس فرضیات علمی ثابت کرده اند که تفریح و گردش، یکی از نیازهای ضروری جامعه بوده و اجتماعی که از مکان تفریحی مناسبی برخوردار نیست، با معضلات و مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد که برای رفع آن باید میلیاردها هزینه کند. 

در روزهای طولانی بهار و تابستان و فرا رسیدن اوقات فراغت دانش آموزان و کودکان ، شهربازی ها و فضاهای سبز شهری از مهمترین چشم اندازهایی هستند که خانواده ها را بر آن می دارد تا به منظور ایجاد آرامش جسمی و روحی خود و فرزندانشان ساعاتی را در این مکانهای تفریحی بگذرانند. 

دیار بیجار گروس با قدمتی هفت هزار ساله و برخورداری از بیشترین فضای سبز شهری از داشتن یک شهربازی مجهز و خوب برای گذراندن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان محروم است.معنی شهربازی در فکر کودکان یعنی مکانی به دور از نگرانی برای تخلیه انرژی خود و گذراندن چند ساعتی به دور از هر گونه فکر دیگری است،

اما دریغ از برآورده شدن این آرزوی کودکان و نوجوانان بیجاری .

بیجار شهر دوستدار کودک می شود

سخنگوی شورای اسلامی بیجار شامگاه گذشته در جمع اصحاب رسانه از تبدیل شدن بیجار به شهر دوستدار کودک خبر داد و بیان داشت: با تقویت زیر ساخت های موجود و تکمیل برخی از پروژه های عمرانی، بیجار شهر دوستدار کودک خواهد شد.اما گویا سخنگوی شورای شهر بیجار از محرومیت بچه های معصوم بیجار گروس بی خبر است ، فرزندانی که برای گذران اوقات فراغت خود باید با اسباب بازی های رنگ و روی رفته و شکسته پارک پانزده خرداد روزگار بگذرانند. 

آیا سخنگوی شورای شهر بیجار می داند، بوستان شاهد بیجار یا همان شهربازی یکی از مکان های تفریحی جوانان و خانواده های بیجاری است که در قسمت خوش آب و هوا و مرتفع شهر با چشم انداز بسیار زیبایی واقع شده است ،اما وسایل تفریحی و بازی کودکان آن چندین سال است که به علت عدم مدیریت از کار افتاده و تا کنون در راستای راه اندازی مجدد آن هیچ اقدامی صورت نگرفته است؟نبود مکان خاص فرهنگی و تفریحی در منطقه محروم که فقط فرهنگ هفت هزار ساله خود را یدک می کشد موجب بروز ناهنجاری های اجتماعی و بیهوده تلف شدن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در این دیار می شود.

آیا محرومیت کودکان مناطق حاشیه ای بیجار با شهر بیجار بعنوان شهر کودک سنخیتی دارد ؟ وقتی کودکان ما برای گذران اوقات فراغت در پارک 15 خرداد با وسایل فرسوده دست و پنجه نرم می کنند چگونه می توان دم از بیجار بعنوان شهر کودک زد؟سخنگوی شورای شهر بیجار در این نشست از ایجاد دهکده توریستی با امکانات ورزشی و تفریحی برای سنین 6 تا 18 سال و توجه به ساختارهای فرهنگی کهن دیار گروس، با توجه به اتمام طرح مطالعاتی آن در انتظار تخصیص اعتبار مناسب است خبر داده است.

اعضای محترم شورای شهر بیجار منکر زحمات شما برای رفع مشکلات شهری نیستیم ، اما بهتر نیست به جای وعده های توخالی به فکر تعمیر وسایل شهربازی باشید تا فرزندان مناطق حاشیه ای شهر بتوانند بدون کمترین هزینه ای به آن دسترسی داشته باشند ،زیرا دهکده توریستی چیزی شبیه مجموعه تفریحی ورزشی وانیک می شود که فقط مختص افراد ویژه ای است.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  بیجار, پارک بیجار, بیجار شهر دوستدار کودک, بیجار گروس, شورای شهر بیجار, شهرداری بیجار, شورای بیجار, شهردار بیجار, بیجارسیتی, بیجار آنلاین, اخبار بیجار
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=856
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود