آخرین خبرها

  کد مطلب:936
 145بازدید
 0

خیابان های بیجار زیر پای کامیون های سنگین

عبور و مرور خودروهای سنگین با داشتن بارهای زیاد در داخل شهر به علت نبود کمربندی موجب بروز نارضایتی مردم شده و خواستار رسیدگی سریع مسوولان هستند.

[…]

طبق آیین نامه ترافیکی ورود کامیون و ماشین های باری سنگین به دلیل  بزرگی این خودروها  و احتمال تصادف و یا ایجاد ترافیک و وارد آوردن خسارات به آسفالت و زیر ساخت های به داخل شهر ممنوع است و در صورت ورود باید برابر مقررات با متخلف برخورد شود، اما گویا بیجار از این امر مستثنی است.

 

برای جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به شهرها تابلوهای راهنمایی عبور کامیون ممنوع در ورودیهای هر شهری نصب می شود تا رانندگان با دیدن آن به محوطه شهر وارد نشوند. حال تصور شود شهری جاده کمربندی نداشته باشد و از تابلوهای راهنمایی عبور کامیون ممنوع آن در ورودیهای شهر فقط میله ای باقی مانده باشد.

 

یکی از پروژه های که در چند سال اخیر در شهر بیجار دستخوش وعده های آبکی مسوولان شده و موجب بروز نارضایتی مردم گردیده عدم افتتاح کمربندی چنگیز قلعه است که نقش مهمی در جلوگیری از عبور و مرور ماشین های سنگین به داخل شهر دارد.

 

مسوولان منتظر اتفاق ناگواری هستند تا کنارگذر را افتتاح کنند؟

این روزها عبور و مرور بی حد ماشین های سنگین که محموله های چند صد تنی را حمل می کنند داد شهروندان بیجاری به ویژه ساکنان منطقه زمین شهری، فرحی و بادامستان را در آورده است.

 

یکی از ساکنان منطقه بادامستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: معضلات شهری بیجاری یکی و دوتا نیست ، اما از همه مهمتر ورود ماشین های سنگین با محموله های چند صد تنی این روزها به دردی بزرگ برای ساکنان مناطقی از بیجار تبدیل شده است.

 

وی تصریح کرد: ورود این تریلی ها با توجه به بزرگی و درازای آن و آلودگی های صوتی برای عابران و ساکنان این مناطق خطر آفرین شده و با تخریب آسفالت صدمات جبران ناپذیری به زیر ساخت ها وارد می کند.

این شهروند بیجاری ادامه داد: شاید در اولین نگاه به عبور این ماشین های سنگین برخی افراد غریبه فکر کنند اینجا کمربندی تهران یا اراک است ، اما نمی دانند که اینجا اصلی ترین خیابان شهر بیجار است که بعد از 40 سال از انقلاب به علت نداشتن کمربندی محموله های چند صد تنی از داخل شهر عبور می کنند.

 

این شهروند بیجاری با گلایه شدید و اظهار نارضایتی و بیان این سوال که مسوولان منتظر اتفاق ناگواری هستند تا کنارگذر را افتتاح کنند؟ عنوان کرد: این وضعیت اسفناک نشان از بی لیاقتی و بی مدیریتی مسئولان ناکارآمد است که در این سالهای متمادی همچون زنبور بی عسل برای این مردم خاصیتی نداشته اند.

 

یکی دیگر از شهروندان ساکن منطقه فرحی گفت: از استاندار کردستان که خودشان اهل بیجار هستند و این کمربندی در زمان نمایندگی وی هم وجود داشت می خواهیم برای تسریع احداث کمربندی چنگیز قلعه هر اقدامی توانند انجام دهند در غیر اینصورت این طرح را باید جزء طرح های میراث فرهنگی بشمار بیاوریم.

 

طی سه مکاتبه محرمانه خطرهای اجتناب ناپذیر عبور ماشین های سنگین را تذکر داده ایم

رییس شورای اسلامی شهر بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی با تایید گلایه و نارضایتی اهالی فرحی ، بادامستان و زمین شهری بعلت عبور و مرور ماشین های سنگین باری ، اظهار داشت: در زمان فرماندار سابق و کنونی طی سه مکاتبه محرمانه خطرات اجتناب ناپذیر عبور ماشین های سنگین باری که تعدادی از آنها تانکرها حامل سوخت و اسید است تذکر جدی داده شده است.

 

وی گفت: متاسفانه برخی از این رانندگان سودجو در ساعتی از شبانه روز به ویژه ساعت های ظهر که حضور راهنمایی و رانندگی کمرنگ تر است از وسط شهر مسیرشان را به سمت جاده زنجان تغییر می دهند که خطرات زیادی مردم و زیر ساخت های شهر را تهدید می کند.

 

همایی ادامه داد : تخریب آسفالت خیابان‌ها از مهمترین خساراتی بوده که نتیجه ورود کامیون به شهر است و همه ساله هزینه‌های زیادی را برای ترمیم آن به مجموعه مدیریت شهری تحمیل می‌شود.

رییس شورای شهر بیجار  با تاکید بر اینکه تنها راه جلوگیری از عبور ماشین های سنگین تسریع در پروژه کنار گذر توسط پیمانکار و تحویل آن به راه و شهرسازی است عنوان کرد: طبق قول مسوولان کمربندی چنگیز قلعه تا پایان تابستان امسال به بهره برداری می رسد و ما هم مانند مردم بیجار منتظر تحقق این وعده هستیم و امیدواریم بیشتر از این به درازا نکشد.

 

وی اضافه کرد: عبور ماشین های سوخت و احتمال انفجار آنها در سه راهی فرحی یا هر نقطه دیگری از شهر موجب بروز مشکلات جبران ناپذیری در این شهر می شود که باید هر چه سریعتر این کنارگذر به بهره برداری برسد.

 

همایی اذعان کرد: نکته قابل توجه در عبور مرور تانکرهای سوخت رسان این است که مسیر این تانکرها توسط خود راننده تعیین نمی شود بلکه شرکت نفت است که تعیین می کند این ماشین حامل سوخت از کدام مسیر عبور کند و بعلت اعمال نفوذی که مسوولان در شهرستان قروه داشته اند بیشتر این تانکرها از جاده همدان وارد بیجار و به شهرهای شمالغرب کشور می روند که جزء مابحث قابل پیگیری توسط مسولان ارشد شهرستان و استان است که از به بار آمدن خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری می کند.

 

رییس شورای اسلامی شهر بیجار گفت: ما هم مانند شهروندان بیجاری از این موضوع عذاب می کشیم و در تمامی جلسات نیز در خصوص خطرات جدی عبور ماشین های سنگین در محدوده شهری تذکر می دهیم و از نظر قضایی هم تا حدودی خیالمان راحت است که پیگیرهای لازم را انجام داده ایم و منتظر افتتاح کنارگذر چنگیز قلعه برای جلوگیری از عبور ماشین های باری از داخل شهر هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه با گذر ماشین های سنگین باری خطرهای اجتناب ناپذیری شهر بیجار را تهدید می کند، بیان داشت: امیدواریم در طول سه ماه آینده به طور رسمی شاهد افتتاح کنارگذر چنگیز قلعه باشیم.

 

فرماندار بیجار نیز در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: کمربندی چنگیز قلعه به علت حکم دادستانی قابل زیر بار رفتن ترافیک نیست و پیمانکار باید با تسریع در رفع نواقص در زمان مشخص یعنی تا پایان تابستان این پروژه را تحویل دهد.

 

ورمقانی  با تاکید بر اینکه عبور و مرور ماشین های سنگین موجب بروز مشکلاتی در شهر شده است ، گفت: امیدواریم با حمایت مسوولان استان این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد .برچسب ها :  ماشین های سنگین, بیجار, همدلی با بیجار, کمربندی چنگیز قلعه, نارضایتی مردم بیجار, بیجار آنلاین
دسته بندی :   بیجار / همدلی با بیجار گروس
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=936
داغ ترین مطالب
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود