آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   6 تیر 1398, 13:17

  کد خبر:950
 219بازدید
 0

ورودی پرونده های دادگستری بیجار افزایش داشته/فضای مجازی باید تجلی بخش اخلاق اسلامی باشد

ورودی پرونده های دادگستری بیجار افزایش داشته/فضای مجازی باید تجلی بخش اخلاق اسلامی باشد

[…]

ابوذر شریف پور در نشست با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی بیجار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفت تیر و هفته قوه قضاییه با اشاره به اهمیت خبررسانی و خبرنگاری اظهار داشت: خبرنگاران باید در انتقال اخبار موثق که در آن آبروی شخصی خدشه دار نشود تلاش کنند.

 

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و سخنان رهبر معظم انقلاب که عرصه فضای مجازی عرصه کارهای فرهنگی و جهادی است ، افزود: رفتار ما در فضای مجازی باید تجلی بخش اخلاق اسلامی باشد.

 

رییس دادگستری بیجار با تاکید بر اینکه فضای مجازی جای غرض ورزی و تسویه حسابی شخصی نیست ، گفت: در جاهای که به مقدسات و مقامات تراز اول مملکت توهین و افترائی شود دادگستری بعنوان مدعی العموم می تواند ورود پیدا کند.

 

شریف پور تصریح کرد: فضای مجازی علاوه بر تهدیدهای که دارد می تواند بعنوان بهترین فرصت برای اقدامات فرهنگی و جهادی است و باید تمام سعی و تلاش خود را بکنیم در این فضا خوراک برای بیگانگان مهیا نکنیم.

 

حضور حجت الاسلام رییسی موجب تحول در قوه قضاییه شد

این مسوول در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه درخشان حجت الاسلام رییسی در قوه قضاییه  بیان داشت: حضور وی در مسند رییس قوه قضاییه کشور موجب تحولی در این قوه شده است.

 

به گفته شریف پور :مهمترین ویژگی حجت الاسلام رییسی مردمی بودن ، اشراف کامل به مسائل قوه قضاییه که از مطالبات قضات و کارکنان است.

 

هر دستگاهی باید به وظیفه ذاتی خودش آشنا باشد

وی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران که چرا رییس دادگستری یا دادستان در جمع آوری سد معبر اقدام نمی کند، گفت: هر دستگاهی باید به وظیفه ذاتی خودش آشنا باشد و در راستای آن نیز تلاش کند و این اقدام وظیفه اجرائیات شهرداری است.

 

رییس دادگستری بیجار ادامه داد: میزان رضایتمندی مردم از دستگاه قضا در شرایط ایده آل با توجه به حجم پرونده ها 50 درصد است.

 

وی تاکید کرد: مسوولان در نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر دستکزدی که از بیت المال دریافت می کنند باید بدون منت در خدمت مردم باشند و این فرهنگ در راستای انجام هر بهتر کارها باید در جامعه ما نهادینه شود.

 

ضرب و جرح رتبه اول جرائم بیجار است

شریف پور در ادامه سخنان خود با تشریح اقدامات دادگستری بیجار ، گفت: ورودی پرونده های ما نسبت به سال های قبل افزایش یافته و وضعیت معیشتی مردم و ضرب و جرح در رتبه اول آمار جرائم و پرونده های قضایی شهرستان بیجار قرار دارد.

 

به گفته وی، رتبه های بعدی جرایم در بیجار به ترتیب شامل، تصرف عدوانی، سرقت تعزیری ، تهدید و توهین و افترا می شود.

 

رئیس دادگستری شهرستان بیجار، آمار پرونده های ورودی و خروجی را به شرح زیر اعلام کرد:سال ۹۶، دادگستری بیجار ۲۲۷۵۳ پرونده ورودی و ۲۳۱۱۳ پرونده خروجی داشته و سال ۹۷ این میزان به ۲۴۵۲۰ پرونده ورودی و ۲۴۰۵۳ پرونده خروجی رسیده است.

 

شریف پور اعلام کرد: ۴۴ پرونده طلاق در سه ماهه اول سال ۹۸، ثبت و رسیدگی شده است که نسبت به سه ماهه اول سال ۹۷، ۵ پرونده افزایش داشته ایم.

 

وی گفت: دخالت خانواده ها، اعتیاد و از بین رفتن قبح طلاق، به ترتیب از دلایل اغلب پرونده های طلاق این شهرستان است.


منبع خبر:  بیجار بام ایران
برچسب ها :  شریف پور, رییس دادگستری بیجار, افزایش پرونده های دادگستری, ضرب و جرح, دادگستری بیجار, اخبار بیجار, چگ, بیجار آنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=950
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود