آخرین خبرها

» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   11 اردیبهشت 1399, 09:31

امتیاز منفی 0 امتیاز مثبت       پرینت
  کد خبر:1409
 172بازدید
 0

عملیات اجرایی سدهای رسوبگیر در بیجار آغاز شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار از آغاز عملیات اجرایی ساخت سدهای رسوبگیر در شهرستان خبر داد و گفت: سدهای رسوبگیر گابیونی و ملاتی در ۲ فاز (حوزه قراطوره) و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث خواهد شد.

[…]

قدیر آریان روز چهارشنبه اظهار داشت: پروژه های آبخیزداری (سدهای رسوبگیر ملاتی و گابیونی) در روستاهای باباسرخه و قراطوره مربوط به حوزه قراطوره و روستای چوپی حوزه سد گلبلاغ در دست اجرا است.

وی افزود: اعتبارات فاز اول پروژه با حجم ۱۵۳۰ مترمکعب چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و در فاز ۲ با حجم ۳۳۰۰ مترمکعب و ۱۲ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار اضافه کرد: اجرای عملیات آبخیزداری و تقویت سدهای رسوبگیر، نوعی پدافند غیرعامل در جهت کاهش سیلاب و کنترل آب‌های جاری در فصول بارانی است.

او با اشاره به اینکه احداث سدهای رسوبگیر در محل های حادثه خیز موجب رشد کشاورزی پایدار و ایجاد اشتغال خواهد شد، گفت: پروژه سدهای رسوبگیر، نقش بسیار مفید و اثربخشی در زمینه کنترل سیلاب، تغذیه سفره آب‌های زیرزمینی، کاهش فرسایش و مدیریت بهینه آب و خاک دارد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار که به داشتن زمستان های سرد، طولانی و برف گیر مشهور است، با ارتفاعی بیش از دو هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا، در شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.


منبع خبر:  خبرگزاری ایرنا
برچسب ها :  منابع بیجار سدهای بیجار سد تلوار رودخانه قزل اوزن منابع طبیعی بیجار رسوبگیری سدهای بیجار اخبار بیجار شهرستان بیجار بیجار گروس بیجارسیتی بیجارآنلاین
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1409
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود