آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   15 خرداد 1398, 18:15

امتیاز منفی 0 امتیاز مثبت       پرینت
  کد خبر:915
 90بازدید
 0

راه اندازی مرکز ناباروی و غربالگری سرطان در بیجار/ابتلای۵ هزار نفر بیجاری به بیماری فشار خون

مدیرشبکه بهداشت ودرمان گفت: مرکز ناباروی و غربالگری سرطان در شهرستان بیجار راه اندازی خواهد شد.

[…]

حسین جعفری شامگاه گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی شهرستان بیجار که در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان بیجار برگزار شد با اشاره به اینکه از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ماه به عنوان بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور انتخاب شده است اظهار کرد: این پویش یک برنامه کشوری است و با شعار《 فشار خون بدانیم واقدام کنیم》 تمامی افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران با نارسایی کلیوی فشار آن ها کنترل و ثبت می شود .

وی رسانه را بازوی توانمند بهداشت ودرمان در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون خواند وگفت: قدرت رسانه در امر انعکاس اخبار و تشویق مردم به شرکت در امر بسیج ملی فشار خون بر کسی پوشیده نیست و خواهان کمک وحمایت جانبه اصحاب رسانه وفعالین اجتماعی هستیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار با بیان اینکه در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ میلیون نفر در سطح جهان بر اثر فشار خون بالا جان خود را از دست داده اند ، گفت: این آمار در کشور ما بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در یک سال است .

وی تصریح کرد: بالغ بر ۶۰ درصد مردم از بیماری فشار خون خود اطلاع دارند و ۴۰ درصد مابقی از بیماری خود اطلاع ندارند و بالغ بر نیمی از افرادی که از فشار خون خود اطلاع دارند توجهی به درمان خود ندارند و این باعث حساس شدن این مسئله شده است . جعفری ادامه داد: در پیمایشی که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفته شد یک سوم جمعیت بالای ۳۰ سال ایران ایران مبتلا فشار خون هستند که در مردان ۲۱ درصد و در زنان ۲۳ درصد افراد مبتلا به فشار خون هستند و میزان شیوع در استان کردستان ۳۴ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: این پویش از ۱۷ خرداد ماه سال جاری در یک سطح وسیع در شهرستان‌ بیجار در بیمارستان، درمانگاه تامین اجتماعی، خانه مشارکت، تمامی مراکز خدمات بهداشتی شهری و روستایی و چهار ایستگاه در نقاط پر تردد شهر بیجار آغاز می شود و هدف ماپوشش ۱۰۰ درصدی جمعیت شهرستان بیجار است . رئیس شبکه بهداشت شهرستان بیجار با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم بیجار در سامانه سیب ثبت نام کرده اند ، یادآور شد: جمعیت بیجار طبق سامانه سیب ۸۶ هزار و ۸۹۳ نفر است که ۴۵ درصد جمعیت روستایی و ۵۵ درصد دیگر، جمعیت شهری است .

وی ادامه داد: جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان بیجار ۴۹ هزار و ۱۸۲ نفر است که در این پویش سعی در کنترل صدرصدی فشار خون این تعداد هستیم . جعفری خاطر نشان کرد: در شهرستان بیجار ۵ هزار و ۹۸۱ نفر کیس شناخته شده فشار خون وجود دارد که ۳ هزار و ۵۲۰ نفر در شهر بیجار و مابقی در روستا ها ساکن هستند .

وی همچنین از تحویل ۴ آمبولانس مجهز به ICU به استان کردستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ آمبولانس به شهرستان بیجار تحویل داده خواهد شد . رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در پایان از موافقت وزیر بهداشت و درمان با احداث مرکز ناباروری و مرکز غربالگری سرطان بیجار خبر داد و گفت: استان کردستان دومین مرکز موفق کشور در درمان ناباروری است و با احداث این مراکز شهرستان بیجار، گامی بزرگ در امر توریسم درمانی برمیدارد. وی در پایان از زحمات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در اخذ مجوز راه اندازی مرکز ناباروی و غربالگری سرطان در بیجار تشکر وقدر دانی کرد.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  بیجار مرکز غربال گری سرطان فشار خون بهداشت بیجار اخبار بیجار بیجار آن لاین
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=915
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

کد امنیتی :* عکس خوانده نمی شود