صفحه نخست / بیشترین طول شبکه معابر مستقل زمینی کردستان مربوط به بیجار است

بیشترین طول شبکه معابر مستقل زمینی کردستان مربوط به بیجار است

محسن ابراهیمی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه انرژی الکتریکی به آسانی قابل تبدیل به سایر انرژی‌ها است گفت: این قابلیت موجب نفوذ زیاد  انرژی الکتریکی در خانواده‌ها شده چنانکه بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی الکتریکی در آینده تنها انرژی موجود در زندگی بشریت است.

به گفته وی، حدود 85 درصد از نیروگاه‌های کشور دارای سوخت فسیلی هستند و همین دلیل 32 درصد گاز کشور صرف تولید برق در نیروگاه‌ها می‌شود.

ابراهیمی از وجود بیش از 40 هزار مشترک برق در شهرستان بیجار خبر داد و عنوان کرد: 25 درصد از این میزان در بخش کشاورزی، 16 درصد بخش صنعتی، 6 درصد بخش تجاری، 41 درصد بخش خانگی، 8 درصد عمومی و 5 درصد هم مربوط به مصرف روشنایی معابر است.

مدیر شرکت توزیع برق بیجار با بیان اینکه در گذشته صرفا یک پیک بار مصرف وجود داشت، اذعان داشت: هم اکنون 2 پیک بار وجود دارد که از ساعات 11 الی 15 و 20 الی 24 تعریف شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل استفاده از دستگاه‌های سرمایشی مصرف روزانه در این شهرستان بیش از مصرف شبانه است که این امر بیانگر تغییر رفتار مشترکین و استفاده بی‌رویه از انرژی است.

ابراهیمی بیان کرد: از سال گذشته تا کنون یک‌هزار و 500 روشنایی در سطح روستاهای بیجار نصب شده است.

وی افزود: در شهر بیجار چند نقطه به عنوان نقاط تاریک شناسایی شده‌اند و برای ایجاد روشنایی در این نقاط 2 کیلومتر روشنایی اجرا  شده است.

به گفته مدیر شبکه توزیع برق بیجار، شهر بیجار بیشترین طول شبکه معابر مستقل زمینی را در  استان کردستان به خود اختصاص داده است.

ابراهیمی با بیان اینکه برق‌رسانی به 3 روستای خیرآباد، قورت درهو و علی‌سرخ صورت گرفته است گفت: با برق‌رسانی به این 3 روستا در مجموع 63  خانوار در این روستاها از انرژی الکتریکی بهره‌مند  شده‌اند.

به گفته وی، 5 روستای شهرستان بیجار فاقد خدمات شبکه انرژی است که در تلاش هستیم این معضل را نیز با برق‌رسانی به این روستاها مرتفع سازیم.

مدیر شرکت توزیع برق بیجار در ادامه به شعار این شرکت مبنی بر"  مصرف درست این انرژی نه صرفا مصرف کم عنوان کرد: باید برای دست‌یابی به این مهم اقدامات لازم انجام شود و در پیک‌های مصرف از لوازم پرمصرف و لامپ‌های اضافه استفاده نکنیم.

20 تیر 1398, 11:20
بازگشت