آخرین خبرها

» موضوع:روانشناسی زناشویی
2 آبان 1399, 17:17

دوگانگی فرشته- فاحشه( انگلیسی:Madonna–whore complex‎) نوعی ناتوانی مردان در برانگیختگی جنسی موقع برقراری یک ارتباط عاطفی طبیعی با زنان است. این عقدهٔ روانی اولین بار به وسیله فروید توصیف شد. 

... برچسب ها :  عقده فرشته, فاحشه, خود ارضایی, درمان عقده فرشته, معنی فاحشه, پورنوگرافی, بیجارآنلاین
دسته بندی :   روانشناسی / روانشناسی زناشویی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1524
» موضوع:مشاوره خانواده
14 مهر 1399, 00:05

یش فعالی( به انگلیسی:Attention- deficit hyperactivity disorder)( به صورت مخفف:ADHD) یک اختلال رفتاری رشدی است. معمولاً فرد توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک مسئله را نداشته، یادگیری در وی کند است و شخص از فعّالیّت بدنی غیرعادی و بسیار بالا برخوردار است. این اختلال با نبود توجه، فعّالیت بیش ازحد، رفتارهای تکانشی، یا ترکیبی از این موارد همراه است.

... برچسب ها :  پیش فعالی, پیش فعالی چیست, درمان پیش فعالی
دسته بندی :   روانشناسی / مشاوره خانواده
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1505
» موضوع:مشاوره خانواده
4 تیر 1399, 15:09

تئوری انتخاب در یک تعریف ساده، در خصوص انتخاب ها و نحوه و چرائی انجام آن هاست. تئوری انتخاب تبیین می کند که ما بعنوان یک انسان برای دست یافتن به آنچه می خواهیم، چطور رفتارمان را انتخاب می کنیم.

... برچسب ها :  تئوری انتخاب, تئوری انتخاب چیست, تعیین اثربخشی آموزش تئوری انتخاب بر مسولیت پذیری, تعریف تئوری انتخاب, کاربردهای تئوری انتخاب, ماشین رفتار در تئوری انتخاب, تئوری انتخاب چه کاربردهایی دارد, بیجارآنلاین, بیجار, مجله اینترنتی بیجارآنلاین
دسته بندی :   روانشناسی / مشاوره خانواده
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1475
» موضوع:والدین موفق
3 خرداد 1399, 13:43

به ندرت مادران اعتراف می کنند که پشت عکس های شادی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهند، روزهای خسته کننده ی زیادی برایشان وجود دارد. ناراحتی از سرو صدای بچه ها ، یک آشفتگی مداوم در اطراف او و دیگر اینکه یک کودک همه وقت مادر را می گیرد.

... برچسب ها :  والدین موفق, والدین موفق و شیوه های تربیتی موثر, bijaronline, ویژگی های والدین موفق, والدین موفق در خانواده موفق, بیجارآنلاین, ویژگی والدین موفق, والدین موفق چه ویژگی‌هایی دارند, مجله اینترنتی بیجارآتلاین, مهمترین ویژگیهای والدین موفق, bijaronline.com
دسته بندی :   روانشناسی / والدین موفق
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1454
» موضوع:والدین موفق
2 خرداد 1399, 09:46

این روز ها آنقدر پدر و مادر درگیر گرفتاری های خود هستند که دیگر حوصله ای برای مقابله با درخواست های بی جای کودکانشان ندارند. بچه ها هم این موضوع را خوب فهمیده اند و البته یاد گرفته اند که برای رسیدن به هر چیزی انقدر لجبازی کنند تا پیروز شوند،که البته در اغلب موارد هم می شوند.

... برچسب ها :  بیجارآنلاین, لجبازی و راه های مقابله با آن, برخورد با لجبازی کودکان, سن لجبازی در کودکان, سن بلوغ و لجبازی, دلیل لجبازی کودکان, bijaronline, مجله اینترنتی بیجار آنلاین, لج و لجبازی, لجبازی, لجبازی بچه ها, لجبازی در کودکان
دسته بندی :   روانشناسی / والدین موفق
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1443
» موضوع:برای زندگی بهتر
14 اردیبهشت 1399, 13:02

رنگ آمیزی نوعی از درمان محسوب می شود و می تواند توسط روان درمانگران در هنر درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد . مزایای استفاده از هنر و رنگ آمیزی می تواند بسیار زیاد باشد ، به شما این امکان را می دهد تا روی خلاقیت خود تمرکز کنید.

... برچسب ها :  رنگ آمیزی, مزایای رنگ آمیزی, بازی های رنگ آمیزی, رنگ آمیزی بزرگسالان, هنر درمانی, کتاب رنگ آمیزی, رنگ آمیزی و هنر, احساس خوب با رنگ آمیزی, بیجارآنلاین
دسته بندی :   روانشناسی / برای زندگی بهتر
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1418
» موضوع:فرزندان و امتحانات
10 اردیبهشت 1399, 13:04

آگاهی از تکنیک‌های کاهش اضطراب آن هم در زندگی‌هایی که پر از فشار روانی است، موضوع را از نان شب هم واجب‌تر می‌کند. کار کردن، حفظ تمرکز، شروع رابطه، امتحان دادن و... هر کدام سختی خود را دارد، حال برای کسانی که اضطراب زیادی را در این موقعیت‌ها تجربه می‌کنند کار دشوارتر نیز می‌شود.

... برچسب ها :  اضطراب امتحان, اضطراب امتحان و راههای کاهش آن, بررسی اضطراب ناشی از امتحان, دلایل اضطراب امتحانات, کاهش اضطراب, تکنیک‌های کاهش اضطراب, دلایل کلی اضطراب, کاهش اضطراب امتحان, اهکارهایی برای کاهش اضطراب امتحان, بیجارآنلاین
دسته بندی :   روانشناسی / فرزندان و امتحانات
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1407
» موضوع:روانشناسی کودکان
29 فروردین 1399, 18:47

تصور کنید از شما بخواهند که نگاهی به یک کلاس ششمی بیندازید و پیش بینی کنید کدام دانش آموز بیشترین درآمد را به عنوان بزرگسال درآینده خواهد داشت. کدام بچه را انتخاب خواهید کرد؟

... برچسب ها :  کودک, پولدار شدن بچه ها, روانشناسی, روانشناسی کودکان, پولداری و سرمایه داری, زندگی سالم, کودک سالم, علاقه کودکان, کودک و پول, سلامت روانی کودک, بیجارآنلاین, bijaronline
دسته بندی :   روانشناسی / روانشناسی کودکان
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1385
» موضوع:روانشناسی کودکان
23 فروردین 1399, 13:52

دانش‌آموزان مهم‌ترین رکن نظام آموزش و پرورش هر کشوری محسوب می‌شوند. عواملی که می‌تواند این سرمایه ملی را برای رشد بهینه و کیفی آماده سازد، مهارت‌های رفتاری است که در محیط آموخته می‌شود نه فقط محفوظات علمی.

... برچسب ها :  آموزان, مدرسه, دانش‌آموزان, مدارس, انجام, زندگی, ایجاد, مختلف, تقویت, استفاده, روانی, عوامل, موفقیت, زیباسازی, بیجار, بیجار آنلاین, bijar, bijaronline
دسته بندی :   روانشناسی / روانشناسی کودکان
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1374
» موضوع:مشاوره خانواده
13 فروردین 1399, 20:04

استخدام کارمندان از راه دور راهی عالی برای روی آوردن به استعداد از سراسر جهان است. درك نحوه مدیریت موثر كاركنان از راه دور در ابتدا می تواند بسیار سخت به نظر برسد ، اما چند ترفند وجود دارد كه می توانید از آنها برای ایجاد کارمندان كارآمد و شاداب استفاده كنید.

... برچسب ها :  کارمندان, مدیریت, پروژه, کارمند, انتظارات, موفقیت, احساس, بیجار آنلاین, bijaronline
دسته بندی :   روانشناسی / مشاوره خانواده
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1359
» موضوع:روانشناسی زناشویی
15 بهمن 1398, 09:45

چگونه می‌توان به علاقه مردان نسبت به خودمان پی ببریم؟ آیا می توان نشانه های دوست داشتن مردان را شناسایی کرد؟ مردان عاشق چگونه رفتار می‌کنند؟ در واقع عشق یک اتفاق غیر ارادی و فیزیلوژیک است در بدن همه ما امکان دارد اتفاق بیافتد. 

... برچسب ها :  همسرتان, علاقه, دلتنگی, رابطه عاشقانه, روانشناسی, روانشناسی زناشویی, رابطه زناشویی
دسته بندی :   روانشناسی / روانشناسی زناشویی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1329
» موضوع:روانشناسی زناشویی
21 دی 1398, 12:12

انطباق رفتارهای زناشویی زوج ها با یکدیگر و وجود تفاهم و هم دلی و عشق بین آن هاست. به عبارت ديگر رضایت زناشویی، وجود یک رابطه دوستانه منطقی، تفاهم، درک یکدیگر و ارضای نیازهای مادی و معنوی زن و مرد است. رضایت زناشویی یک تجربه فردی در ازدواج هست که اشخاص آنرا باتوجه به ميزان شادی و خوشی در زندگی زناشویی محاسبه ميکنند ، این امر به توقعات، احتیاج ها و خواسته ها و تمایلات اشخاص در ازدواجشان بستگی دارد.

... برچسب ها :  رضایت, زناشویی, زندگی, زوجین, ازدواج, رابطه, بیجار آنلاین, علاقه
دسته بندی :   روانشناسی / روانشناسی زناشویی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.com/?newsid=1255